Musement, Teknolojik Gelişimini Finanse Etmek için 10 Milyon $ Yatırım Aldı. 0

Dijital seyahat konsiyerj firması Musement, en son kaynak yaratma kampanyasında 10 milyon $ elde etti. Toplanan bu yeni kaynak, kısmen şirketin teknolojik geliştirmelerinin temposunu korumak için kullanılacak.

Gerçekleştirilen en son girişimler, gezginlere etkinlik talepleri konusunda destek sağlayacak olan bir seyahat sohbet botunu içeriyor.

Bu alan, bu yeni para aktarımı ile, Musement’ın konsiyerjleri ve Musement ile birlikte çalışan seyahat acentelerinin, müşterilerin spesifik ihtiyaçlarına cevap verecek bir platformda entegrasyonunu içermek için çabucak hız kazandırılacak bir alan olma özelliğini taşıyor.

Şirket ayrıca kendisine ait olan , hem çevrimiçi hem çevrimdışı ‘B2B2C’ dağıtım ortaklıklarını daha da genişletiyor olacak.

Geçtiğimiz 12 aydaki anlaşmalar, Travelport’un da aralarında bulunduğu bir grup yeni ortak ile sağlandı.

Musement’ın, geride bıraktığımız iki yıllık süreçte bünyesindeki çalışan sayısı 10’dan 70’e çıkan uluslararası ekibinin yer aldığı, Milan’daki merkezini tamamlamak için, yakın zamanda Barcelona’da açılan ofisin yanı sıra, kilit önem taşıyan bölgelerde ilave ofislerin açılması planlanmış bulunuyor.

Şirketin kurucularından birisi ve CEO’su olan Alessandro Petazzi, konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu: “Sonraki adımlarımızı, dünyanın dört bir yanında olağanüstü işletmeler büyüten yatırımcılarla paylaşıyor olmaktan dolayı memnunuz.

“Musement için vizyonumuz, sadece, rehberli turlar için bir diğer dağıtım platformu oluşturmakla kalmayıp, müşterilerin, lokasyon içi bütün etkinliklerin tek bir yerde toplanmasına yönelik hakiki ihtiyacına yanıt veren, tamamen yeni bir deneyimi inşa etmek.

the-best-local-experiences-tours-attractions-and-tickets-musement

“Gezginler ister bir yemek, şarap ya da dinlence deneyimi, ister gece yaşamının canlı olduğu noktalara erişim, ister bir uzmanın rehberlik ettiği bir tur istiyor olsun; Musement, gezginlerin bütün ihtiyaçları için uğrayacakları tek bir liman sunmaktadır.

“Hedefimiz ayrıca, ister evde ister seyahat ediyor olsun, müşterilere, onları ilgilendiren şeyleri keşfetmeleri için yardımcı olacak, kusursuz bir rezervasyon deneyimini bütün düzlemler boyunca sunmaktır.

“Bu entegre deneyime şimdiye kadar ulaşılamamıştı ve yarattığımız bu yeni kaynak bize, bu vizyonu daha da ileri aşamalarında gerçekleştirmek konusunda yardımcı olacak.”

P101’in yönetim ortağı olan Andrea Di Camillo ekliyor: “Tur ve etkinlik sektörü bir patlama yaşıyor. Sektör global çapta 160 milyar $’ın üzerinde bir değere sahip ve Musement’ın sunduğu hizmet, gezginlerin, onları nerede olurlarsa olsunlar, oranın yerlisi gibi hissettiren becerikli bir mobil uygulamaya olan global çaptaki ihtiyaçlarına yanıt veriyor.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.