Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seyahat sitesi momondo’nun Uzakrota.com için yapmış olduğu araştırmaya göre  Türkiye’nin dört bir yanından sayısız çift, Sevgililer Günü’nü kutlamak için bu yıl İstanbul’u ziyaret edecek.

Bu yıl Sevgililer Günü’nün en popüler rotası İstanbul olacak. momondo verilerine göre Türkiye’nin dört bir yanından sayısız çift, Sevgililer Günü’nü kutlamak için bu yıl İstanbul’u ziyaret edecek. Yurtdışı destinasyonları arasında ise Ukrayna’nın başkenti Kiev ön plana çıkıyor. Başka bir deyişle, pek çok kişi Sevgililer Günü’nü kutlamak için diğer Avrupa ülkelerine göre daha hesaplı seçenekler sunan Kiev’i ziyaret etmeyi planlıyor.

Her daim Türk turistlerin gözdeleri arasında yer alan Amsterdam ve Paris‘de romantik bir 14 Şubat geçirmek isteyen çiftlerin gözdelerinden. İlk beşte yer alan ikinci yerli destinasyon ise Türkiye’nin tatil cenneti Antalya. Pek çok Türk, eşiyle birlikte Sevgililer Günü’nü Antalya’da kutlamayı hedefliyor. Listenin altıncı sırasında Prag, beşinci sırasında ise KKTC yer alıyor. Son olarak Barcelona, Roma gibi romantik Avrupa kentleri ve Almanya’nın Frankfurt kenti de Sevgililer Günü’nde en çok ziyaret edilecek şehirler arasında.

momondo sözcüsü Serpil Öztürk, sonuçları şöyle yorumladı: ” Seyahat deneyimini kolaylaştıran momondo üzerinden her yıl milyarlarca uçuş araması yapılıyor. Elimizdeki verilerin bu denli zengin olması, bize seyahat trendlerinin hangi yönde evrildiğini rahatlıkla saptama imkanı veriyor. Bu araştırmamızı, Uzakrota.com için yaptık ve sonuçlara göre Türkiye’nin dört bir yanından sayısız çift, Sevgililer Günü’nü kutlamak için bu yıl İstanbul’u ziyaret edecek.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz