Meta Arama Konusunda Otelcilerin Bilmesi Gerekenler 0

Otelimi meta aramada listelemem gerekir mi? Son bir yıldır kendinize bu soruyu soruyorsanız yalnız değilsiniz.

Triptease, otelcilerin meta arama konusunda neyin gerekli olduğunu anlaması için bir rapor hazırladı.

Giriş

Meta arama siteleri olağanüstü oranda büyüyor. Yapılan son araştırmalar meta aramanın oteller için en önemli reklam kanalı olduğunu öneriyor. Hatta söz konusu ziyaretçi trafiği çekmek olunca Google AdWords’ü bile geçiyor. Bu, doğrudan kanallarını büyütmek isteyen otelciler için cazip bir teklif.

Başlangıcından beri metalar online seyahat endüstrisinin bir parçası olsa da, tüketici trafiğindeki çok hızlı büyüme ile küçük oteller için erişilebilirliğin artması Kayak ve Trivago’nun her zamankinden daha fazla konuyla ilgili olmasını sağladı. Ancak algılanan bu ilginin gerçek otel davranışlarına yansıyıp yansımadığı sorulmaya değer.

Her trendin erken uygulayıcıları bulunur. Büyük gruplar ve birkaç meraklı bağımsız zaten meta arama sitelerinde kurulmuş durumdalar. Triptease’de konuştuğumuz birçok otelci bu büyük gruba düşme eğiliminde ancak “meta arama benim radarımda ama zamanıma değer mi emin değilim” diyorlar.

Peki, Bu Beni ve Otelimi Neden İlgilendiriyor?

Doğrudan rezervasyon hareketi meta aramaya taşınıyor. Meta arama motorları, Online Seyahat Acentelerinin komisyon ücretlerinden daha ucuz bir maliyetle, online seyahat acenteleri ile doğrudan kıyaslama yaparak oranları göstermenin bir yolu. 2014’ten beri ziyaretçi trafiği üçe katlanan metalar tüketiciler arasında daha popüler hale geliyor ve otel olarak listelenmek her zamankinden daha kolay.

Bazı meta arama yayıncıları, reklamı yapılması için bir otelin web sitesinin olmasına bile gerek duymuyor

Arama becerileri üstsel bir eğri ile gelişiyor. Kayak ve Skyscanner tüketicilerin otel odalarını bilgisayarlarına bile dokunmadan rezerve edebilmelerine imkan sağlayarak kendilerini Alexa ve Google Home’a entegre ettiler. Tam olarak aradıkları şeyi müşterilere öngörüyle sunabilme becerisi gittikçe artan oranda seçkin bir azınlığın elinde tutulacak ve bu seçkin azınlık meta içerecek gibi duruyor.

Online seyahatin ilk gelişinden seyahat sektörü kötü bir şekilde etkilendi: hızlı bir şekilde uyum sağlayamadı ve online seyahat acenteleri boşluğu doldurmak için acele ettiler. Meta aramada iyi bir performans sergilemek otellerin bu alanın bir kısmını tekrar geri kazanmasının bir yolu olabilir ancak metanın değerini geç kalmadan fark etmeleri gerekiyor.

Ayrıca meta arama şirketleri sadece reklam işine odaklanmak yerine otellere çeşitli B2B çözümler sunmaya doğru evriliyor. Kısa bir süre önce trivago’nun partner otelcilere rakip konumlandırmaya ve piyasa talebine dayanan fiyat bilgilerine erişim sağlayan Rate Insight özelliğini başlatmasına şahit olduk.

Nasıl Olacak?

Meta arama listesinde yer almak kestirme bir çözüm değil. Uzun vadeli kazanımlara ulaşmak temel prensipleri doğru yapmak anlamına geliyor. Bu nedenle Triptease, otelcilerin başlamak için ihtiyacı olan her şeyi içeren Otelciler için Meta Arama Rehberini sunuyor. Rehber otelciler için şu başlıkları içeriyor:

  • Başarılı bir kampanya için 5 adım
  • Doğrudan rezervasyon hareketi neden metaya taşınıyor
  • Sonra nereye
  • Bir alıcı rehberi

Otelciler için Meta Arama Rehberini indirmek için buraya tıklayın.

Not: Bu yazı Triptease içerik yöneticisi Lily Mcllwain’in görüşüdür.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.