Mercedes-Benz’in Araç Paylaşım Servisi, Lüks Servis Araçları Kullanacak 0

Alman otomotiv devi, Avrupa genelinde faaliyet gösterecek bir araç paylaşımı girişimi için Via ile ortaklığa gidiyor

Büyük şehirlerdeki yolcular, binebilecekleri taşıtlar konusunda halihazırda bol miktarda seçeneğe sahip konumda bulunuyorlar, ancak Avrupalılar yakında, araç paylaşımı pazarına giriş yapabileceğini geçtiğimiz haftalarda duyuran Mercedes-Benz sayesinde yeni bir seçeneğe daha kavuşacaklar.

Alman otomotiv şirketi, ABD merkezli bir start-up olan Via ile, Mercedes-Benz’in ürettiği minibüsleri ve Via’nın halihazırda New York, Chicago ve Washington D.C. gibi şehirlerde kullanımda olan teknolojisini kullanacak ve talep üzerine çalışacak olan bir araç paylaşımı servisi için ortaklık kurdu. Via yetkilileri, bu servisi, yoğun kentsel alanlarda trafiği hafifletmeye yardımcı olacak dinamik bir toplu taşıma sistemi kurmak amacıyla kullanmayı umut ediyor.

Bu sırada Mercedes ise servisi, Via’nın yazılımlarının araçlarda yer alan sensörlerle entegrasyonu, elektrikli çekiş ve otonom sürüş uygulamaları dahil olmak üzere, talep üzerine araç paylaşımı servislerinde kullanılmak üzere optimize edilmiş minibüsler tasarlamanın ve üretmenin bir yolu olarak kullanacak. Mercedes, bu girişime 50 milyon $ aktardı ve servisin, Avrupa’da giriş yaptığı şehirlerde mobiliteyi iyileştirmesini sağlamak için Avrupa’nın dört bir yanından toplu taşıma operatörleriyle ortaklıklar kuracak.

Mercedes gibi köklü bir şirket ile ortaklık kurmak, New York merkezli Via için, Avrupa pazarına giriş yapmanın kesinlikle akıllıca bir yolu olma özelliğini taşıyor. Mercedes-Benz ve Via’nın ortaklığıyla ortaya çıkan bu servisin, bu yılın ilerleyen günlerinde Londra’da hizmete girmesi ve ardından faaliyetlerini kıtaya yaymaya başlaması bekleniyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.