Hotelbeds, Bağlı Satış Hareketleri Gelirlerinde 3 Yılda %87 Büyüme Kaydetti 0

Hotelbeds Grubu, havayolu seyahatleri bağlı satışlarını yürüten şirketinin toplam işlem değerinde, son üç yılda %87 büyüme kaydettiğini açıkladı.

Söz konusu bağlı satışları yürüten şube, ortaklığı bulunan havayolu şirketlerine, Hotelbeds Grubu platformu üzerinden erişilebilen konaklama, transfer, destinasyon etkinlikleri ve araç kiralama hizmetleri satışlarından bağlı gelir sunuyor. Grubun seyahat ürün ve hizmetleri portfolyosuna bağlı olan 50’den fazla havayolu şirketi bulunuyor.

Tourico Holidays’in kısa bir süre önce şirkete entegre edilmesi hamlesinin, şirketin Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Avrupa’daki konsolidasyonunu hızlandırması bekleniyor.

Yeni iş geliştirmeden sorumlu yönetici Jon French, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu: “Geride bıraktığımız son üç yılda, havayolu şirketlerinden gelen satış hacmimizi; en iyi ve geniş bir yelpazede çeşitlilik gösteren ürünleri bir araya getirmek, sınıfının en iyi teknolojilerini sunmak ve rakipsiz sektör deneyimimizi ve bilgi birikimimizi sonuna kadar kullanmak olmak üzere üç ana alana odaklanarak neredeyse iki katına çıkardık.”

“Pek çok havayolu şirketi, basitçe kendilerine hem teknolojiyi gem de ürün uzmanlığını tek bir çözüm olarak sunan tek bir ortak arayışında bulunuyor ve bizler, gelecekte ortağımız olacak daha çok sayıda havayolu şirketiyle tanışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

“Halihazırda American Airlines, Qatar Airlines, British Airways, Ryanair, Norwegian ve Finnair’in de aralarında bulunduğu, yaklaşık 50 havayolu şirketiyle global çapta birlikte çalışıyoruz. Bu şirketlerle, sadece konaklama değil, ayrıca transferler ve etkinlikler, araç kiralama ve destinasyon hizmetleri dahil olmak üzere hem çeşitli ürünler, hem de bir teknoloji çözümü aracılığıyla bağlanırlık sağlamak için çalışmalar yürütüyoruz. İlave olarak, easyJet Holidays için, eksiksiz bir tatil paketi çözümü sunduğumuz projemiz gibi, daha kompleks, ‘her şey dahil’ çözümler sunuyoruz.”

“Geleceğe yönelik planlarımızın arasında, Avrupa’da büyümeyi sürdürürken, özellikle Asya Pasifik, Orta Doğu ve Latin Amerika gibi uluslararası pazarlardaki genişleme faaliyetlerimizi konsolide etmek yer alıyor. Tourico Holidays’in bu yılın Haziran ayında Hotelbeds Grubu’nun bünyesine dahil edilmesi, şirketin entegrasyonu tamamlandığında, Tourico’nun Kuzey Amerika yerel pazarındaki gücü sayesinde bu pazardaki ve yanı sıra Avrupa ve Latin Amerika pazarlarındaki konumumuzu güçlendirme çabalarımızı hızlandırmamıza olanak sağlayacak.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.