Madrid Merkezli Troop, Kurumsal Toplantı ve Etkinlik Planlamasını Kolay Ve Şeffaf Hale Getirmek İçin 6,92 Milyon Euro’yu Güvence Altına Aldı

Madrid ve Johannesburg merkezli startup Troop, kısa süre önce Conexo Ventures, Madrona Venture Group, Epic Ventures, All Iron, Plug and Play ve diğer birkaç yatırımcı ile 6.92 milyon Euro’luk A Serisi finansman turunu tamamladı.

2017 yılında eş CEO’lar Dennis Viloviç ve Leonard Cremer tarafından kurulan Troop, herkesin toplantı düzenlemesini kolaylaştırıyor. Sırasıyla Madrid, İspanya ve Johannesburg, Güney Afrika’da faaliyet gösteren Viloviç ve Cremer, her büyüklükteki şirkette ve her coğrafyada küçük veya büyük toplantıların planlaması ve rezervasyon için de etkili olacak veri odaklı, kullanımı kolay bir toplantı yönetim aracı sağlama hedefiyle şirketi kurdu.

Troop, tarihsel olarak manuel, zaman alıcı bir süreci konum ve zaman seçeneklerini optimize eden bir self servis platformu şekilinde optimize etti. Troop tarafından sunulan hizmet, diğerlerinin yanı sıra kurumsal CO2 hedeflerini, katılımcıların zamanını ve yerini dikkate alır. Start-up, yüz yüze grup toplantıları için hızlı ve verimli bir konum seçenekleri menüsü sunarak tüm süreçleri kolaylaştırır. Bu şekilde, toplantı düzenleyicileri, grup seyahati hakkında hızlı, bilinçli kararlar almak ve iş arkadaşları ve katılımcılarla işbirliği yapmak için verileri görselleştirmek ve toplamak için gösterge tablosunu kullanabilir. Toplanan fon, başlangıçta, uçtan uca bir hizmetin sağlanabilmesi için rezervasyon ve masraf işlevselliğini geliştirmek için kullanılacaktır.

Pandemiden önce oluşturulan Troop’un etkinliği, uzak ekipler yüz yüze oturumlar için bir araya geldikçe ve artan iş seyahati ile arttı.

Troop eş CEO’su Dennis Viloviç; “Troop’uhayata geçirdiğimizde, işleri farklı yapmaya karar verdik. Seyahat endüstrisinin satış şeklini optimize etmek yerine, iş seyahati yöneticisinin bir şirkette neye ihtiyacı olduğunu değerlendirdik. Kullanım kolaylığına, konum verilerine, sürdürülebilirlik, masraf ve zaman dahil olmak üzere geniş bir dizi hedef için optimize etme yeteneğine ihtiyaçları var. Ve en önemlisi, akranlarla işbirliği yapma yeteneği. Platformu rezervasyon ve harcama ile derin entegrasyonları içerecek şekilde büyüttüğümüzde Troop, kurumsal seyahate tamamen yeni ve değiştirici bir yaklaşım sağlayacak” dedi.

TROOP şu anda muhtemelen yüz yüze toplantıların organizasyonunu kolaylaştıran, riskleri azaltan, maliyet tasarrufu sağlayan ve karbon ayak izini azaltan herhangi bir kullanıcı için uygun olan piyasadaki tek platformdur. TROOP, kısıtlamaların hafifletilmesiyle seyahatler artarken toplantılar ve etkinliklerle ilgili görüşlerden ziyade gerçeklere dayalı kararlar alma ihtiyacı daha yüksek olan ve öne çıkacağını fark edenler dolayısıyla müşteri sayısını üç katına çıkardı. Ayrıca ofisler yeniden toplantı alanları olarak kullanılmaya başlandığından, bu alanların planlama sırasında görülebilmesi de bu varlıkların kullanımı için anahtardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!