Emirates, Yeni Sanal Gerçeklik Deneyimini Tanıttı

Emirates, Oculus mağazası üzerinden edinilebilen yeni havayolu sanal gerçeklik uygulamasının lansmanı ile uygulamanın bir ilk olduğunu iddia ediyor.

Uygulama, potansiyel yolcuların birinci sınıf ürünleri, kabin içini, daha geniş kabin gibi olanakları görmelerini ve kokpiti keşfetmelerini sağlıyor.

İçerik, Emirates web sitesi, mobil uygulama ve en son olarak bir Oculus Rift sanal gerçeklik gözülükleri aracılığıyla görüntülenebilir.

Bir Emirates sözcüsüne göre, taşıyıcı, 2018’de ilk VR çabalarını başlatmasıyla birlikte sanal gerçeklik deneyimine yatırım yapmaya devam etti.

Sözcü; “Bu girişim, küresel erişimimizi ve dijital platformlarda hedef kitlemizle etkileşim kurma yeteneğimizi büyütüyor. Birçok insan pandemi nedeniyle bir süredir seyahat etmediği ve ilham arayışında olduğu ve uçuş seçeneklerini araştırıp yeniden keşfettiği için şu anda özellikle amaca uygun” dedi.

Teknoloji, Renacen ile ortaklaşa geliştirildi ve içeriği, havayolunun Premium Ekonomi kabininin yanı sıra en yeni A380 iç mekânlarını içerecek şekilde güncelleme planları var.

Müşteriler ayrıca, Google Cardboard gibi herhangi bir VR başlığını kullanarak check-in yapmadan önce bir 3D koltuk haritası aracılığıyla koltukları görüntüleyebilir ve seçebilir.

Emirates ayrıca, müşterilerin Oculus VR uygulamasından varış noktalarını keşfetmelerini ve uçuşları için rezervasyon ve ödeme yapmalarını sağlamayı planlıyor.

İspanya merkezli Renacen’in CEO’su Diego Cachero,” Bu gelişme, bizi hem web hem de ağır uygulamalar için 3D ve VR geliştirmede uluslararası liderler olarak konumlandırdığını ve farklılaştırdığını” söyledi.

Air New Zealand da seyahat ilhamı için bir AR deneyimi başlatırken, Virgin Atlantic, Sita ile ekip eğitimi için VR kullanmak üzere ortaklık kurarak son yıllarda farklı sanal ve artırılmış gerçeklik uygulamalarını test etti. British Airways ve Qantas, uçak içi deneyim için teknolojiyi denedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!