Airalo, A Serisi Finansman Turunda 5,4 Milyon Dolar Topladı

Seyahat gerçekleştirenlerin dünya çapında mobil ağlara bağlı kalabilmeleri için dijital SIM kartlar sunan Airalo, A SERİSİ yatırım turunda 5,4 milyon dolar topladı.

Tur, Sequoia Capital India’nın Surge programı, Antler, Plug and Play Ventures, LG Technology Ventures, Go Ventures ve diğerlerinin katılımıyla Rakuten Ventures tarafından yönetildi.

2019 Phocuswright Konferansı’nda Seyahat Yeniliği Ödülü’nü (Start-Up Kategorisi) kazanan Airalo, kullanıcıların 190’dan fazla ülke için fiziksel bir SIM kart değiştirmeye gerek kalmadan yerel ücretlerle mobil bağlantı sağlayan eSIM’lere erişimini sağlıyor.

Şirketin kurucuları Abraham Burak ve Bahadır Özdemir, misyonlarının “dünya çapında anında seyahat bağlantısı için ağ geçidi oluşturmak… olduğunu, eSIM’lerin, insanların artık eski dolaşım sistemlerine veya fiziksel SIM kartlara ihtiyaç duymadığı durumlarda sorunsuz ve kusursuz bir çözüm sağladığını” söylüyor.

Yeni finansman ile Airalo, küresel kapsamını ve uygulama içi hizmetlerini artırmayı, Toronto, İstanbul ve Singapur’daki ekiplerini büyütmeyi, telekom ve seyahat şirketleriyle ortaklıklar kurmayı planlıyor.

Airalo’nun yönetim kuruluna katılacak olan Rakuten Ventures’ın ortağı Adit Swarup; “Telcos, dünyanın her yerinde müşteri edinmenin yüksek maliyetleriyle mücadele ediyor, bu kritik altyapı sağlayıcılarının ürünlerini dağıtmaları ve kullanıcı edinmeleri için yeni, büyük ölçüde ölçeklenebilir kanallar inşa etme görevlerinde Airalo’yu desteklemekten gurur duyuyoruz” dedi.

Airalo’nun bir önceki finansman turu Ekim 2019’da gerçekleşmişti ve 1,9 milyon dolarlık bir tohum turuydu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!