Yanolja, Küresel Seyahat Sektörüne Liderlik Etmek için Interpark’ı Satın Alıyor

Güney Kore’nin önde gelen seyahat ve eğlence platformu Yanolja (CEO ve Kurucu LEE Su Jin), Interpark’ın küresel seyahat endüstrisine liderlik edecek iş bölümünü satın almak için bir sözleşme imzaladı.

Yanolja ve Interpark, Interpark’ın seyahat, performans bileti, alışveriş ve kitap gibi iş bölümünün yüzde 70’inin 294 milyar KRW (yaklaşık 248 milyon ABD Doları) karşılığında satın alınmasına ilişkin bir Mutabakat Zaptı imzaladı. Bu satın alma, Yanolja’nın yabancı platform şirketlerin işgal ettiği küresel seyahat endüstrisine ulaşması açısından önem taşıyor.

Bu satın alma ile iki şirket, yurtiçi ve yurtdışı seyahat endüstrisinin rekabet gücünü ve ilerlemesini güçlendirmek için proaktif olarak işbirliği yapacak. Özellikle Yanolja, COVID-19 sonrası dönemde daha rekabetçi olması beklenen denizaşırı seyahat endüstrilerindeki değişikliklere önceden yanıt vererek küresel işini aktif olarak genişletecek. Ayrıca Yanolja, ortakları için çeşitli işbirliği ve destek programları hazırlayacaktır.

Yanolja, küresel işini SaaS (Hizmet olarak Yazılım) teknolojisiyle genişletiyor. Yanolja, pazarın daha derin anlayışı ve yenilikçi çözümleri ile dünyanın önde gelen şirketleri ile rekabet etmekte ve öne çıkmaktadır. Bu satın alma yoluyla Yanolja’nın, SaaS ile küresel seyahat platformu şirketlerine bağlanarak farklılaştırılmış müşteri deneyimi sağlaması bekleniyor.

Yanolja; “Bu satın almayla, küresel seyahat endüstrisinde ilerlemeyi destekleyen ve denizaşırı seyahat taleplerine proaktif bir şekilde yanıt veren bir büyüme motorunu güvence altına alabiliyoruz. Küresel SaaS teknoloji liderliğinin güvence altına alınmasıyla küresel seyahat endüstrisini niteliksel ve niceliksel olarak desteklemeye katkıda bulunacağız” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!