Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Milyarder girişimci Elon Musk Perşembe günü paylaştığı bir tweet’te, roket şirketi SpaceX’e ait uydu tabanlı bir geniş bant hizmeti olan Starlink’i kurmak için havayollarıyla görüştüğünü söyledi.

Twitter paylaşımları, duyuruları ve takipçilerle olan hararetli etkileşimleri ile tanınan Musk, tweetinde görüşmelerle ilgili herhangi bir detay vermedi. Hangi havayolları ile görüşüldüğü veya kurulumun ne zaman gerçekleşeceği belli değil.

Uçak içi internet sağlayıcısı Gogo Inc’in (GOGO.O) hisseleri, öğleden sonra işlemlerindeki kayıpların bir kısmını telafi etmeden önce %5,7 ile gün içi en düşük seviyesine geriledi.

SpaceX’in uydu internet birimi Starlink, 12.000 uydu yerleştirmeyi planlıyor. SpaceX, Starlink’in kabaca 10 milyar dolara mal olacağını söyledi.

Şirket, Amazon.com (AMZN.O) Kuiper, İngiltere’nin OneWeb, risk sermayesi destekli Planet ve Raytheon Technologies Corp’un (RTX.N) Blue Canyon Technologies’i de içeren küçük uydular yapan artan sayıda şirketten biridir.

Musk şu anda elektrikli otomobil üreticisi Tesla Inc (TSLA.O), roket girişimi SpaceX ve insan beynini bilgisayarlara bağlamak için ultra yüksek bant genişliğine sahip beyin-makine arayüzleri geliştiren bir girişim olan Neuralink gibi şirketleri yönetiyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz