Lufthansa, 170 Havaalanında Amadeus Airport Pay Sistemini Sunmaya Başladı 0

Kablosuz ödeme çözümü, check-in altyapısından bağımsız olarak dünya çapında birden fazla havayolu, yer hizmetleri ve banka tarafından kullanılabiliyor ve Europay, Master Card, Visa (EMV) cipli kart ödemelerini de kabul ediyor.

Bu, daha önce fazla bagaj için ödeme yapmak ya da uçuş güncellemesini ayrı bir bilet ofisinde gerçekleştirmek zorunda kalan yolcuların bu tür işlemleri check-in masasında gerçekleştirebilecekleri anlamına geliyor ve Amadeus, bu yeni teknoloji sayesinde müşterilerin bir satın alma ya da güncelleme işlemi yapmadan önce iki kez düşünme ihtimalinin azaltacağını da söylüyor.

Amadeus Seyahat Ödemeleri Başkanı Celia Pereiro; “Amadeus Airport Pay ile havaalanında yapılan ödemeler kolaylık, güvenlik ve esneklik açısından ileriye yönelik büyük bir adım ve bu anlamda Lufthansa ile çalışmaktan da gurur duyuyoruz.

“Artık, yolcuların ödemelerini güvenli şekilde yapmak konusunda içleri rahat edecek. Havayolları ve yer hizmetleri de daha kolay yolculuklar için bir kapı açmış olacak. İhtiyacınız olan yan hizmetleri almak üzere beklerken dolaşımdaki acentalarının size bu hizmetleri sunmak üzere yakınlaştığını hayal edin. Bu hem havayolu hem de seyahat edenler açısından bir kazan-kazan durumu” dedi.

Amadeus’un Haziran lansmanı, bu teknolojiyi 170 havaalanında kullanacak olan Lufthansa ile birlikte yapıldı.

Lufthansa Grup Merkez Havaalanları Ödemeleri Başkanı Kai Schilb; “Yolcularımıza güvenli ve kesintisiz ödeme seçenekleri sunmak bireysel ve kesintisiz seyahat deneyimlerini kolaylaştırmak için Lufthansa Grup’un temel hedefi. Amadeus Airport Pay, yolcularımızın uçuşları için, check-in sırasında ya da uçuş kapısında özelleştirilmiş yan hizmetler seçmelerini sağlıyor. Ayrıca, bunu dolambaçlı yollara gerek kalmaksızın güvenli ve çeşitli ödeme seçenekleriyle gerçekleştiriyor” dedi.

Lufthansa Ödeme Projeleri Ekip Yöneticisi Philipp Vetten; “Bir bilişim teknolojisi olmasının dışında Amadeus Airport Pay Lufthansa Grup’a geniş bir ödeme sağlayıcı kitlesiyle bağlantı kurmasına izin vererek ödeme altyapısı üzerinde tam kontrol sağlıyor” dedi.

Amadeus ise, Airport Pay’in havayolu firmalarının satış akışına tamamen entegre olabileceğini ve ödemelerin daha hızlı, daha doğru ve otomatik olarak hesaplandığını belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.