Bnbstat.com, Airbnb Ev Sahiplerinin Statülerini Yükselmelerine Yardımcı Olmak İstiyor. 0

Tel Aviv’de eski bir Airbnb ev sahibi olan Ilan Cohen, Şubat ayında Airbnb pazarı veri ve istatistiklerine yeni bir boyut kazandıracağını iddia ettiği bnbstat’ı kurdu.

Bnbstat.com, en popüler 36 turistik destinasyona odaklanıyor ve 50.000’den fazla kaydın da analizini gerçekleştirmiş durumda.

Kısa zaman içerisinde yeni şehirler ve bunun yanı sıra yeni ülke raporları da eklenecek.

Sitede bulunan bilgiler açısından; müşterilerin kiralık konut bulmak için kullandıkları anahtar kelimeler ve kiralama oranları, Airbnb rakiplerinin ne gibi kolaylıklar sunduklarına dair detaylar, iptal politikaları ve belirli bir şehirde bulunan toplam giriş sayısı ev sahiplerine içinde çalıştıkları pazar açısından daha net bir görüntü sunabilir.

Cohen; “Benim yapmaya çalıştığım şeyin bir kısmı; ev sahiplerinin müşterilerine daha iyi hizmetler sunmak, doluluk ve kâr oranlarını maksimize etmek üzere verileri nasıl kullanabileceklerine dair onları eğitmekten oluşuyor.

“Airbnb üzerinde ev sahibi iken 30’un üzerinde daire için yöneticilik yaptım. Bir istatistik delisi olarak tatil kiralama yatırımımı maksimize etmeme yardımcı olacak bir araç geliştirmek için hevesliydim. Bu şekilde bnbstat.com’u da başlatmış oldum” dedi.

Rekabetçi olmaya ihtiyaç duyanlar için Bnbstat üzerinden sunulan raporlar, Airbnb gibi konaklama kiralama platformlarından ve ulusal istatistik sitelerinden herkese açık olarak yayımlanan bilgilerin birleştirilmesinden oluşuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.