Lastminute.com, Yurtdışı Tatil Talebinin Dayanıklılığına İşaret Ederken “Son Şans” Fırsatlarına Uyum Sağlıyor

Avrupalı Çevrimiçi Seyahat Acentesi grubu lastminute.com, verilerinde Birleşik Krallık’ta konaklamaya yönelik gelişen bir pazara ilişkin kanıt görmediğini söyledi.

Firma, seyahat yasakları ve karantina tedbirlerinin uygulanmasına rağmen kullanıcılarından yurtdışı tatilleri için dirençli talep bildirdi.

Eylül ayında, tüm paket tatil rezervasyonlarının % 94’ünün denizaşırı destinasyonlar için yapıldığını ve Türkiye ve Yunanistan’ın popülerlik listelerinin başında olduğunu iddia etti.

Lastminute, 2019’a göre sadece % 3 düşüş olduğunu, yurt içi otel rezervasyonlarının oranının 2020’de sadece % 3 (% 64’ten% 67’ye) arttığını söyledi.

Lastminute.com’un CEO’su Marco Corradino, seyahat ve eğlence sektörünün müşteri güvenliğini garanti etme çabalarına itibar ettiğini söyledi ve: “Tüketici istekleri son aylarda çok hızlı gelişti. İnsanlar fiyattan ziyade güvenlikleriyle daha fazla meşguller ve endüstri bu kadar çok insanı temin etmek için her şeyi yapıyor” dedi.

Corradino, rezervasyon alışkanlıklarının uzun vadeli karar verme sürecinden “son şans anlayışına” geçmesini beklediğini ve bunun sektör için bir nimet olabileceğini söyledi.

Kendisi; “Tatil rezervasyonu sayıları genel olarak geçen yıla göre çok daha düşük olsa da, teslimat süresine göre rezervasyonların payına baktığımızda, hafta içinde ayrılan rezervasyonların oranı, insanlar ile ilişkili risk düzeyini değerlendirdikçe geçen yıla göre her yer için % 200 daha yüksek.

“Bu son şans anlayışının, maliyet gibi faktörleri önceliklendirmek yerine, ortaya çıkan fırsatlardan yararlanmak için sıçrayan insanlarla sektör üzerinde potansiyel olarak olumlu bir etkisi olabilir.

“Bazı AB destinasyonları, yaz aylarında büyük bir yoğunluktan ziyade, yılın daha alışılmadık zamanlarında ziyaretçi sayısında artış görebilir. Örneğin, geçen yıl Ekim ayından bu yana hem Kos hem de Kıbrıs popülerliklerinde% 50’den fazla artış yaşadı.

“Lastminute.com’da, en azından bir yıl daha devam etmeyi umduğumuz bu davranış değişikliğine uyum sağlamak için daha fazla esneklik sağlayan önlemler getirdik” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!