Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türkiye’nin en büyük havacılık bilişim firması Hitit, Amerika kıtasında yeni bir havayoluna hizmet vermeye başladı. Karayipler bölgesinde bulunan St.Maarten adasının resmi havayolu şirketi olan Winair teknoloji altyapısını %100 Türk sistemler ile yeniledi. Amerika kıtasına havacılık teknolojileri ihracatı yapan ilk ve tek bilişim firması olarak genişlemesini devam ettiren Hitit böylelikle hizmet ihracatı yaptığı ülke sayısını 25’e yükseltti.

Dünyanın en büyük üç havacılık teknoloji firmalarından biri olan Hitit, Karayiplerin en köklü havayolu şirketleri arasında sayılan Winair ile uzun dönemli bir iş birliği anlaşması imzaladı. 49 yıldır bölge içinde ve Avrupa’ya yaptığı uçuşlarla bölgenin tercih edilen havayolu firmalarından olan Winair, rezervasyon anından başlayarak yolcuların uçuş deneyimine dokunan hizmetlerin bütününde dijitalleşme ve kullanıcı deneyimini iyileştirecek sistem entegrasyonunu hayata geçirdi.

Anlaşma uyarınca Hitit’in havayolu raporlama sistemleri alanında ödüllü iş endeksi uygulamasını da satın alan Winair bu uygulama sayesinde, uçuşlar hakkındaki mevcut verileri en akıllı şekilde analiz adip, pandemi döneminde çok daha etkin uçuş stratejileri geliştirebilecek.

Pandemi döneminde aralıksız ihracat

Winair ile Hitit arasında yapılan anlaşmayı yorumlayan Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç: “Pandemiyi en zor göğüsleyen sektörlerin başında gelen havacılık, yolcu hizmet ve teknoloji alanlarına yatırım yapmaya ve dijitalleşme adımlarını pandemi döneminde hızlandırmaya başladı. Havayollarının bu bilinç ile hareket etmesi, Hitit’in hizmet verdiği havayolu sayısının pandemi döneminde de artmasını sağladı. Bu süreçte uzaktan bu kadar kapsamlı bir sistem geçişini başarıyla tamamladık. Ayrıca sadece 2020 içinde Amerika kıtasına yaptığımız üçüncü teknoloji ihracatı olması bizim açımızdan çok anlamlı. Hizmet kalitemiz ve müşterilerimizin olumlu referansları sayesinde ihracat yaptığımız ülke sayısını günden güne arttıracağımıza inanıyorum.” dedi.

Winair’in CEO’su Michael Cleaver anlaşma ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Winair ile Hitit 6 ay boyunca uzaktan video konferanslar sayesinde kesintisiz bir sistem geçişi sürecini başarıyla tamamladı. Artık Hitit’in teknolojisi ile uçmaya başladık. Hitit ve Winair ekipleri arasındaki kusursuz koordinasyon ile tamamlanan sistem geçişimiz sonrasında yolcularımıza çok daha kapsamlı ürün ve hizmetler sunabiliyoruz. Hem kendi ekibimi hem de bizimle birlikte bir takım gibi çalışan Hitit ekibini çıkardıkları harika işten dolayı tebrik ediyorum.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz