Klook ve ZA Tech, Seyahatte Sigorta İnovasyon Taahhüdünü Pekiştiriyor

ZA International tarafından kurulan ve Softbank Vision Fund 1 tarafından desteklenen teknoloji girişimi Klook ve ZA Tech Global Limited (“ZA Tech”), dünya çapında seyahatle ilgili sigortanın tüketiciler için kullanılabilirliğini ve erişilebilirliğini hızlandıracak bir ortak girişimi (JV) duyurdu.

Anlaşma, ZA Tech’in sigorta inovasyonu ve teknolojik bilgi birikiminin yanı sıra Klook’un küresel varlığını ve hiper yerel pazara açılma stratejisini sinerji haline getirecek ve küresel tüketicilerin seyahatle ilgili geniş bir sigorta poliçesine rekabetçi fiyatlarla sorunsuz bir şekilde erişmesini sağlayacak.

Bu ortak girişim ile sigortacılar, sigorta ürünlerini dünyanın önde gelen seyahat ve eğlence platformlarından birinde öne çıkarmak için Klook ile ortaklık kurabilecekler.

Anlaşma, Klook’un bu yeni normalde tüketicilerin sıkıntı yaşadığı noktalara hitap eden ürünler tasarlamak için sigortacılarla yakın işbirliği içinde çalışmasını sağlayacak.

Klook, Asya Pasifik bölgesine odaklanarak bu yılın sonuna kadar platformunda seyahatle ilgili sigorta ürünlerini başlatacak.
AXA ve Chubb, önemli ürün yelpazesinde Klook ile ortak olan ilk iki sigorta oldu.

ZA Tech, gezginler ve ekosistem ortakları için kusursuz bir dijital deneyim yaratmak üzere tescilli çözümü Fusion’ı ihraç ederek Klook’un platformunu güçlendirecek.

Klook, ürün inovasyonunu, müşteri katılımını güçlendirmek ve sigorta nüfuzunu artırmak için ZA Tech’in çeşitli pazarlara yönelik müşteri anlayışlarından yararlanacak.

Klook Kurumsal Gelişim Başkan Yardımcısı C.S. Soong; “Salgın, sınır ötesi seyahat başladığında seyahat ederken daha fazla güvence talep eden müşterilerle birlikte seyahat etme şeklimizi değiştirdi. ZA Tech ile bu dönüm noktası ortaklıktan heyecan duyuyoruz. Çünkü, herhangi bir seyahat oyuncusu ilk kez çoklu pazar düzeyinde seyahatle ilgili eksiksiz bir sigorta paketi sunacak. Bununla, müşterilerin seyahat yolculuğunu daha da basitleştirebilir, seyahatleri sırasında seyahatle ilgili sigortalardan deneyimlere kadar ihtiyaç duydukları her şeyi keşfetmelerini, rezervasyonlarını ve satın almalarını sağlayabiliriz” dedi.

ZA Tech Güneydoğu Asya Genel Müdürü Young Yang; “Seyahat, keşfedilecek bir yolculuktur ve sigorta korumasıyla müşterilerin her adımını dikkate almak istiyoruz. Bu amaçla, ZA Tech’in insurtech inovasyonu ile müşterilerin seyahat deneyimlerine sigortayı yerleştirmek ve daha geniş bir topluluğun sigortalanmasını sağlamak için ilham alıyoruz” dedi.

Yang ekledi: “Bin mil tek bir adımla başlar ve daha iyi bir seyahat deneyimini güçlendirmeye kendini adamış bir sağlayıcı olan Klook ile önemli bir yolculuğa çıkmaktan onur duyuyoruz. ZA Tech’in en yeni çözümlerini ve Klook’un kapsamlı pazarını birleştirerek, doğru sigorta ürününü doğru yerde sorunsuz bir şekilde sağlayarak müşterilerin seyahat deneyimini yeniden tanımlayabileceğimizden eminiz. Daha heyecan verici gelişmeler de olacak” dedi.

Covid-19 pandemisi devam ederken, seyahat yeniden başladığında seyahat sigortası talebini artırması bekleniyor. 2020’de küresel seyahat sigortası pazarının 21,5 milyar ABD doları olacağı tahmin ediliyordu ve şimdi 2027 yılına kadar 33,7 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!