Booking , Uçuş Rezervasyon Tedarikçisi Etraveli Grup’u 1.8 Milyar Dolara Satın Alacak

Booking, sorunsuz uçuşlar sunmaya yardımcı olmak için CVC Capital Partners ile küresel bir uçuş rezervasyon tedarikçisi olan Etraveli Grup’u 1,63 milyar Euro’ya (yaklaşık 1,83 milyar dolar) satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Açıklamaya göre, Etraveli Grup’un merkezi İsveç’te kalacak ve Booking altında bağımsız bir işletme olarak faaliyet gösterecek.

Booking Holdings CEO’su Glenn Fogel; “Uluslararası hava yolculuğu toparlanırken, ortaklarımızı ve müşterilerimizi desteklemek için seyahat rezervasyon deneyimini daha kolay ve daha sorunsuz hale getirmek için Etraveli Group ile mevcut ilişkimizi geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Etraveli CEO’su Mathias Hedlund; ” Hedef, dünya çapındaki müşterilerimiz ve ortaklarımız için uçuş rezervasyon deneyimini geliştirmeye devam etmek” dedi.

Etraveli Başkanı Lorne Somerville, Etraveli’nin, “uçuş satışları için dünya lideri bir platform inşa ettiğini” ve “bu satın almanın olumlu olacağını” söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!