Kayak’ın Araştırmasına Göre Yalnız Gezginler Daha Maceracı

Yetişkinlerin üçte birinden fazlası (% 35) tek başına tatil yaparken son bir yılda her beş kişiden biri (% 19) bunu gerçekleştirmiş.

Buna ek olarak, Kayak.co.uk anketine katılanların % 18’i bunu gerçekleştirmeyi istediklerini belirtti.

% 21’lik kısım daha fazla maceracı yiyecek denediğini belirtirken %25’lik kısım, başka insanlarla birlikte tatil yapsalardı bir galeri veya müze ziyareti gerçekleştiremeyeceklerini belirtti.

Yalnız seyahat edenlerin % 18’i arkadaşlarıyla seyahat etmiş olsalardı muhtemelen yaşanmayacak bir tatil romantizmi yaşadıklarını belirtti.

Yalnız seyahat edenlerin % 70’i kendi başına seyahat etmedikleri takdirde yapamayacakları şeyleri yapma olanağı bulduklarını belirtti.

Yalnız seyahatin faydaları sorulduğunda ise ‘kendi zaman çizelgesini yaratma özgürlüğü’ % 59 oranında seçilirken ‘istediğiniz yerde yemek ve içmek’ % 47 oranında seçildi ve ‘ilginizi çekmeyen şeyleri ziyaret etmek zorunda kalmamak’ seçeneği ise üçüncü (% 33) oldu.

%25, yalnız seyahatlerin yerel insanlarla daha fazla konuşmalarına izin verildiğini % 21, daha fazla arkadaş edinmelerine izin verdiğine inandığını ve her on kişiden biri de romantizme daha fazla yer açıldığını belirtti.

İngiliz yetişkinler tek başına (% 13) seyahat etmeyi, ebeveynleriyle (% 6) ve çocuklarıyla (% 15) seyahat etmeye tercih ediyorlar.

Bununla birlikte, genel olarak partnerleri en çok tercih ettikleri seyahat arkadaşı (% 57) olarak kalmaktadır.

Kayak Avrupa Genel Müdürü John-Lee Saez; “Araştırma, kendi seyahat programınızı belirleme ve uzlaşmaya varma gibi yalnız seyahat etmenin pek çok faydası olduğunu gösteriyor.

“Ayrıca, birçoğu yalnız seyahat ederken yeni insanlarla tanışmayı daha kolay buluyor ya da tersine arzu ettikleri huzur ve sessizliği buluyor” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!