Havayolları ve TMCs,  Sabre’in Beyond NDC Programına Katılıyor

Teknoloji şirketi, firmaların ilgisini çekenin sektörün “yeni nesil perakendecilik, dağıtım ve icra ” yönünde ilerlemesi olarak gösteriyor.

Beyond NDC’nin arkasındaki fikir, Sabre‘nin IATA-NDC standardının benimsenmesini sağlamayı taahhüt eden şirketlerle işbirliği yapması ve NDC etkin teklif ve siparişleri işleme yeteneklerini test etmesidir.

Dört lansman ortağının her biri, test süreci boyunca çalıştığı için çözüm tasarım sürecine katılacak. Programda daha fazla katılımcı daha sonraki bir tarihte açıklanması bekleniyor.

Sabre Seyahat Çözümleri Başkanı Dave Shirk; “Dünyanın en büyük havayolu şirketi ve dünyanın önde gelen seyahat yönetimi şirketlerinden biriyle ortaklık kurarak, seyahat ekosistemini destekleyen perakende, dağıtım ve icra sistemleriyle entegre olmak için alışveriş ve rezervasyonun ötesine geçen NDC etkinleştirilmiş çözümleri pazara sunacağız.

“Bu programı bu ağır toplarla birlikte başlatmak hem doğrudan hem de dolaylı kanallarda akıllı havayolu perakendeciliğinin geleceğini tanımlamak için NDC’nin yakın dönemdeki hedeflerini gözden geçirdiğimizi gösteriyor” dedi.

Sabre’in teknolojisi, içeriğin çoklu kaynaklardan entegrasyonu dahil olmak üzere, seyahat ekosistemindeki tüm katılımcıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır.

American Airlines Küresel Satış ve Dağıtım Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Alison Taylor; “Müşterilerimize NDC avantajları sağlamak için Sabre ve diğer seyahat endüstrisi liderleri ile ortaklık yapmayı taahhüt ediyoruz. Birlikte, gelişmiş ve kişiselleştirilmiş bir gezgin deneyimi sunan yetenekler geliştireceğiz” dedi.

American Express Global Business Travel Küresel Tedarikçi İlişkileri Başkan Yardımcısı Mike Qualantone; “Bu ortaklık, seyahat ekosistemi boyunca işbirliğine giderek endüstrinin ilerlemesine yönelik taahhüdümüzü yansıtıyor. Sektör gelişirken, içeriğe düşük maliyetli erişim sağlayan ve hizmet kabiliyetlerini geliştiren ölçeklenebilir çözümler sunarak müşterilerimize değer katmak için Sabre ve diğer ortaklarla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Carlson Wagonlit Travel Küresel Ağ ve Teknoloji Ortakları Kıdemli Başkan Yardımcısı Vince Chirico; “NDC’yi pazardaki GDS’lerle buluşturmak, pazara hız kazandırıyor ve gezgin deneyimini gelişmiş seçeneklerle dönüştürme potansiyeline sahip” dedi.

Flight Center Travel Group Havacılık Başkanı Greg Parker ise; “Bu işbirliği, heyecan verici yeni nesil çözümler sunmaya ve uçtan uca süreçte tutarlılığı artırmaya yardımcı olacak. Seyahat sağlayıcılar arasında tutarlı olan gelişmiş iş akışları, orta ve arka ofis süreçlerinde entegrasyon noktaları dahil olmak üzere acentelere yönelik hizmetler gibi hayati önem taşımaktadır. Tercih edilen tüm iş ortaklarımızla birlikte, değer zincirinde ek perakende yeteneklerini artırmak için bağlantıdan nasıl yararlanabileceğimiz konusunda çalışmak için sabırsızlanıyoruz ” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!