Amadeus, TravelClick’i 1,52 milyar ABD Doları Karşılığında Satın Aldı

Bu konuya aşina olan bir kaynak, daha önce Amadeus’un özel sermaye şirketi Thoma Bravo ile TravelClick’i satın almak için görüştüğü söylentilerini sızdırdırmıştı. Thoma Bravo, 2014’te TravelClick’i girişim sermayesi şirketi Genstar’dan 930 milyon ABD Doları karşılığında satın almıştı.

Satın alma işleminin bir parçası olarak, yaklaşık 1.000 TravelClick çalışanının Amadeus’a katılması bekleniyor.

Satın alma, Amadeus Hospitality paketi kanal yönetimi ve dijital pazarlama gibi boşlukları doldurmak için olumlu bir adım. TravelClick gibi şirketler otellere, web sitelerini optimize etmek, müşterilerle e-posta iletişimleri, mobil uygulamalar ve arama motoru pazarlaması gibi konularda yardımcı oluyor.

Doğrulanmamış olsa da TravelClick büyük olasılıkla envanter yönetimi, dağıtım ve fiyatlandırma sağlayan Amadeus Hospitality şemsiyesi altında kalacak. TravelClick’in yazılımı, kendi web sitesine göre iş zekası, rezervasyonlar, misafir yönetimi ve pazarlama için oteller tarafından kullanılıyor.

TravelClick bir basın bülteni aracılığıyla gerçekleştirdiği açıklamada, Hilton, Marriott, Langham, Mandarin Oriental, Radisson ve Accor markalarını da içeren otel zincirleri dahil olmak üzere 176 ülkede 25.000’den fazla müşteriye hizmet verdiğini söyledi.

Amadeus Başkanı ve CEO’su Luis Maroto; “Amacımız, ağırlama endüstrisine işletmelerini büyütmek ve misafirlerine harika bir deneyim sunmak için ihtiyaç duydukları araçlarla sağlamak. İki portföyün birleşimi, bunu dünya çapındaki tüm şekil ve büyüklükteki otellere sunmamızı sağlayacaktır ” dedi.

Amadeus Kıdemli Başkan Yardımcısı Francisco Perez-Lozao; “Bu, ağırlamada Amadeus için büyük bir adım. Büyük zincirlerle zaten güçlü bir ilerleme kaydederken, TravelClick bize pazarın yaklaşık dörtte üçünü oluşturan orta zincir ve bağımsız otel segmentine erişim imkanı sağlıyor. Artık tüm sektöre çok geniş bir çözüm portföyü sunabiliyoruz ve önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme bekliyoruz” dedi.

TravelClick CEO’su Larry Kutscher ise; “Ekibimizle daha fazla gurur duyamazdım ya da birleşen şirketlerimizle otelcilik için yeni nesil bir inovasyon sunmaya başladığımızda ağırla sektörü üzerinde sahip olacağımız etkiden daha fazla heyecan duyamazdım” dedi.

Amadeus ve Thoma Bravo, düzenleyici makam onaylarını takiben 2018 takvim yılının dördüncü çeyreğinde anlaşmanın tamamlanmasını bekliyor. İşlem borca dayalı olacak ve kazançlar kısa sürede büyüyerek gelişecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!