Royal Caribbean, Yolcuların Fotoğraflarını Videoya Dönüştürmek için Yapay Zeka Kullanıyor 0

SoundSeeker adı verilen bu yeni araçta yapay zeka, kullanıcının fotoğrafındaki nesneleri, yüz ifadelerini ve renkleri tanımlamak için Google Cloud Vision’ı kullanıyor.

SoundSeeker, bir ses ve görsel fotoğraf albümü oluşturmak için fotoğraftaki her bir ruh haline karşılık gelen müzikal öğeleri buluyor.

Royal Caribbean, bir yıldan fazla süre bu teknolojiyi geliştirmek için ABD, Boston’da bulunan Berklee College of Music ile çalıştı.

Projeye dahil olan ekipler, 10 milyon fotoğrafla birlikte yüzlerce müzik parçasını incelediler ve 10 ruh haliyle eşleşen 2.5 milyon kombinasyonu biriyle eşleştirdiler. Yolcular seçtikleri üç fotoğrafı soundseeker.com’a yükleyebilirler ve yapay zeka bunları renk, manzara, zemin, duygu, beden dili ve yüz ifadesine göre analiz eder.

Royal Caribbean’ın pazarlama müdürü Jim Berra; “SoundSeeker, Royal Caribbean inovasyonunun en son tecrübe noktası ve beklenmedik ve unutulmaz deneyimler sunmaya odaklanıyor.

“Her yaştan insan en iyi deneyimlerini sosyal medyada paylaşmanın yeni yollarını arıyor. Bu benzeri görülmemiş araç, bu hatıraları paylaşırken tamamen benzersiz, çok yönlü bir tasarım yapmanıza izin veriyor – şimdi arkadaşlar ve takipçiler hayatınızın maceralarını görebilir ve duyabilirler” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.