Katar Havayolları ve IndiGo, Ortak Uçuş Anlaşması İmzaladı 0

Anlaşma, “Dünyanın En İyi Havayolu” ile “Hindistan’daki” En İyi Düşük Maliyetli Havayolu “arasındaki işbirliğini güçlendirmenin ilk adımı. Anlaşma ile Katar Havayolları, Doha – Delhi, Mumbai – Haydarabad arasındaki IndiGo uçuşlarına kod yerleştirecek. Bu, “Dünyanın En İyi Havayolu” ile “Hindistan’daki” En İyi Düşük Maliyetli Havayolu “arasındaki işbirliğini güçlendirmenin ilk adımı.

Katar Havayolları, Hindistan’ın en büyük yolcu havayolu şirketi olan IndiGo ile ortak uçuş anlaşması imzaladığını duyurmaktan mutluluk duyuyor. Satışlar, 18 Aralık 2019’dan itibaren yapılan ilk kod paylaşımı ile başlayacak.

Bu anlaşma, havayolunun Doha ile Delhi, Mumbai ve Haydarabad arasındaki IndiGo uçuşlarına kodunu yerleştirmesini sağlayacak ve “Dünyanın En İyi Havayolu” ile “Hindistan’daki En İyi Düşük Maliyetli Havayolu” arasındaki işbirliğini güçlendirmede ilk adım olacak.

Ekselansları Katar Havayolları Grup İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker; “Bu stratejik ortaklığı, dünyanın en hızlı büyüyen havacılık pazarlarından birinin en büyük havayolu şirketi olan IndiGo ile kurmaktan gurur duyuyoruz. Bu anlaşmanın ilişkimizi güçlendirmenin ilk adımı olacağına inanıyoruz ve dünyanın dört bir yanındaki yolcularımızın seyahat deneyimini geliştirmek için tamamlayıcı güçlerimizi ve kaynaklarımızı kullanmak için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

IndiGo İcra Kurulu Başkanı Bay Ronojoy Dutta; “Bu bizim için çok önemli bir fırsat. Kod paylaşım anlaşmasını dünyanın en iyi havayollarından biri ile imzalıyoruz. Bu stratejik ittifak yalnızca uluslararası faaliyetlerimizi güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda daha fazla trafik getirerek ticaret ve turizm için fırsatların sorunsuz bir şekilde harekete geçirilmesiyle Hindistan’daki ekonomik büyümeyi hızlandıracak. Zamanında, nazik ve sorunsuz hizmet deneyimini Katar Havayolları yolcularına sağlayacağımız başarılı bir ortaklığımız olacağından eminiz. Bunlar havacılık endüstrisi için heyecan verici zamanlar ve dünyadaki en iyi hava taşımacılığı sistemlerinden birini inşa etmeye odaklanmış olmayı taahhüt ediyoruz” dedi.

Katar Havayolları şu anda Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Chennai, Delhi, Goa, Haydarabad, Kochi, Kolkata, Kozhikode, Bombay, Nagpur ve Thiruvananthapuram dahil Hindistan’da Doha ile 13 varış noktası arasında haftalık 102 uçuş gerçekleştiriyor.

Havayolunun kargo bölümü Katar Havayolları Kargo, şu anda Hindistan’da yedi varış noktasına haftalık toplam 28 kargo uçağı işletiyor. Hindistan’daki ilk üç kargo varış noktası Bombay, Chennai ve Ahmedabad.

Birden fazla ödüllü havayolu olan Katar Havayolları, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yönetilen 2019 World Airline Awards tarafından “Dünyanın En İyi Havayolu” seçildi. Ayrıca, çığır açan Business Class deneyimini Qsuite ile “Orta Doğu’daki En İyi Havayolu”, “Dünyanın En İyi İş Sınıfı” ve “En İyi Ticari Sınıf Koltuğu” olarak seçildi.

Katar Havayolları şu anda merkezi Hamad Uluslararası Havaalanı (HIA)’dan dünya çapında 160’tan fazla noktaya 250’den fazla uçaktan oluşan modern bir filo işletmektedir. Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketi, Rabat, Fas; İzmir, Türkiye; Malta; Davao, Filipinler; Lizbon, Portekiz; Mogadişu, Somali; ve Langkawi, Malezya olmak üzere büyüyen ağına yeni destinasyonar ekledi. Havayolu, 2019’da Gaborone, Botswana’yı Luanda, Angola; ve 2020’de Japonya’nın Osaka kentini ağına ekleyecek.

IndiGo, Ağustos 2019 itibariyle% 47’lik bir iç pazar payına sahip olan Hindistan’ın en büyük yolcu havayolu şirketidir ve dünyanın en hızlı büyüyen taşıyıcıları arasındadır. IndiGo’nun basit bir felsefesi var: düşük ücretler ve zamanında kalkış ile, nazik, sorunsuz hizmet sunmak. 240’dan fazla uçak filosuyla, havayolu günde yaklaşık 1.500 uçuş sunmakta ve 60 yurt içi ve 23 uluslararası varış noktasını birbirine bağlamaktadır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.