İflas Eden WOW Air, PLAY Olarak Geri Dönüyor

WOW air küllerden bir kez daha doğuyor, ancak bu kez yeniden hayata geçmesi için sağlam bir planı var!

Bu sabah İzlanda’da düzenlenen bir basın toplantısında, Visir.is tarafından yayınlanan potansiyel bir değişimin detayları açıklandı. Kendisine PLAY diyen yeni İzlanda havayolunun bazı büyük ve katı hedefleri var.

2020’den önce uçma planı

Zaten havayolu şirketi A321’i uçağını piyasaya çıkış uçağı olarak seçti. Yeni CEO’su Arnar Már Magnusson’a göre, yakıt verimliliği iyi olan bu uçak ilk destinasyonlar için uygun. Havayolu hem yolcu hem de navlun operasyonlarını hedefliyor ve her uçuşta yaklaşık 200 yolcu taşıyacak.

Eski WOW air’da olduğu gibi, havayolu şirketi İzlanda’nın hem doğusuna hem de batısına, ABD’ye ve Avrupa’ya uçmaktan bahsediyor. Bununla birlikte, ilk operasyonlar birkaç sadece birkaç A320 ile Avrupa’ya odaklanacak ve bahara kadar filo 6’ya çıkacak. Bu sihirli sayıya ulaştığında, yaz aylarında ABD rotalarını araştıracağını da söylüyor.

Hali hazırda yapılmış büyük işler olmasına rağmen, CEO hala yapacak çok şey olduğunu söylüyor. Havayolu şirketi, henüz havayolu işletme ruhsatına sahip olmadığını, ancak alma yolunda olduğunu söylüyor. Havayolu henüz kesin bir lansman tarihi açıklamadı, ancak bu yılın sonundan önce Avrupa’da uçmaya başlamayı planladığını söyledi. 2020 baharında, altı adet A320 uçak filosu olması ve ABD’ye hizmet vermeye başlaması bekliyor.

WOW’u hatırlatan bir marka

Havayolu ana rengi olarak kırmızıyı seçse de, eski WOW markasını anımsatıyor. Seçilmiş olan PLAY adındaki harfler de eski LCC ile benzerlik gösteriyor.

En iyi ihtimalle havayolu bu ay sonunda bilet satışlarını başlamayı planlıyor. Lansman kutlamalarının bir parçası olarak, bunun henüz nasıl olacağı tam olarak belli olmasa da, ücretsiz 1000 bilet verilecek.

Havayolu, ilk destinasyonlarını önümüzdeki birkaç gün içerisinde ilan edecek. İlgilenen yolcuların rota ve satış bilgileri için flyplay.com adresinde listeye kaydolmasını öneriliyor. Fiyatlar, tarihlere ve destinasyonlara göre değişecek; ancak“PLAY, İzlanda pazarında güçlü bir rekabet sağlayacak ve herhangi bir zamanda en iyi fiyatları sunmaya çalışacak” denildi.

Yeni havayolunun web sitesi “gökyüzü bizim oyun alanımız” diyor ve misyonunu şöyle anlatıyor:

“İzlanda’ya giden ve İzlanda’dan çalışan yeni bir Düşük Maliyetli Havayolu şirketi olan PLAY, özünde profesyonellik ile yaptığımız, temel ilkelerimiz zamanında performans, sadelik, mutluluk ve düşük fiyatlar olmak üzere güvenlik ön plana çıkıyor.”

Tecrübeli havayolu uzmanları

Eski bir WOW air çalışanı olan Arnow Már Magnusson‘un CEO olarak yönettiği PLAY, yönetim ekibinin deneyimli havacılık uzmanlarından oluştuğunu söylüyor. Takımda, ortak olarak Þóroddur Ari ve CFO olacak Sveinn Ingi yer alıyor.

Basın toplantısı ile duyurulan yeni havayolu şirketi, Ryanair’in kurucusu olan Aislinn Whitley-Ryan’ın sahip olduğu bir yatırım fonundan 40 milyon dolar aldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!