Omio, Rome2rio’yu Satın Almasıyla Birlikte Uluslararası Anlamda Büyüyecek 2

Avrupalı çoklu model taşımacılık uzmanı Omio, açıklanmayan bir miktara Melbourne merkezli rakibi Rome2rio’yu satın aldı.

Bu yıl GoEuro’dan yeniden markalanan Omio, ulaşım keşif ve planlama yeteneklerini güçlendirdiğini ve bunun küresel bir teklif için atılan ilk adım olduğunu söyledi.

Rome2rio, tüketicilerin dünyanın her yerindeki 10 milyon lokasyondaki ulaşım seçeneklerini bulmalarını sağlıyor ve 5.000’den fazla tren, otobüs, uçuş, vapur ve şehir içi toplu taşıma operatörleri için sonuçlar sunuyor.

Rome2rio, 2010 yılında kuruldu ve bugün ayda 18 milyondan fazla kullanıcısı var.

Omio, markaların ayrı kalacağını ancak “Rome2rio’nun etkileyici uçtan uca yolculuk planlama teklifini Omio ile kayıt altına alınabilecek kapsamlı taşımacılık envanteriyle birleştirerek yeni ve daha iyi deneyimler oluşturmak için işbirliği yapacağını” söyledi.

Rome2rio’nun ürününün Avrupa’daki Omio rezervasyon platformunu tamamladığı ve Omio’nun yeni coğrafyalarda büyüme yönündeki hedeflerini desteklediği görülüyor.

Omio’nun CEO’su ve Kurucusu Naren Shaam; “Rome2rio ekibini Omio’ya davet etmekten heyecan duyuyoruz. Yenilikçi teknolojiyle harika bir ürün geliştirdiler ve etkileyici bir büyüme sağladılar. İki markamız birlikte her yıl yarım milyar kullanıcıya ulaşacak ve küresel olarak binlerce taşımacılık işletmecisine erişim sağlayacak ve bu sayede dünya çapında tüketici seyahatini çözme vizyonumuzu sunmamıza yardımcı olacak” dedi.

Rome2rio’nun kurucu ortağı ve kurucusu Dr. Michael Cameron; “Omio ile güç birleştirmek, mevcut ürün deneyimimizin doğal bir uzantısı. Kullanıcıların dünyanın bir köşesinden diğerine nasıl geçeceklerini anlamalarına yardımcı olma yeteneğimizi geliştirmek için neredeyse on yıl harcadık. Şimdi, Omio ile Rome2rio müşterileri, her zamankinden daha fazla ulaşım sağlayıcısı ile bilet rezervasyonu yapabilecek ve seyahatleri boyunca destek alabilecekler. Rome2rio ve Omio, kullanıcılarımız için basit, sezgisel çoklu model taşıma ürünleri oluşturma vizyonunu paylaşıyor. Bir ekip olarak, Omio ile çalışma, teknolojilerimizi entegre etme ve daha hızlı ölçeklendirme için birbirimizin uzmanlığından yararlanma fırsatından dolayı heyecan duyuyoruz” diyerek ekledi.

Omio, Shaam tarafından 2013 yılında Berlin’de kuruldu. Bugüne kadar 18 milyon uygulama indirmesi ve ulaşım sağlayıcılarla 800’den fazla ortaklığıyla ayda ortalama 27 milyon kullanıcıya sahip.

Omio Baş Finans Sorumlusu Jan Kemper ise; “Yeni teknolojilerle ürünümüzü geliştirmeye devam ederken, yeni coğrafyalara genişleme ve yeni ulaşım sağlayıcılarla ortak olma konusunda iddialı planlarımız var. Ancak bu tek başına organik büyümeyle gerçekleşmeyecek ve bu satın alma bizim için daha büyük ve heyecan verici bir geleceğe doğru atılmış önemli bir adım” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.