Jumia, Messenger için Salesforce Aracılığıyla Müşteri Hizmetlerini Geliştiriyor 0

Afrika menşeli online seyahat acentesi Jumia Travel, bölgede Facebook Messenger ile müşteri hizmetleri entegrasyonu kuran ilk işletme olduğunu iddia ediyor.

Jumia, Facebook Messenger için küresel müşteri ilişkileri yönetimi ve satış yazılımı uzmanı bir program olan Salesforce’u kullanıyor. Salesforce, FB Messenger konusunda ilk işlem yapan oluşumlardan bir tanesiydi ve Facebook Messenger’ı Nisan 2016’da geliştiricilere açık hale getirdiğinde kendi ürününü de piyasaya çıkarmıştı.
Salesforce, Messenger için olan ürününü ortaya çıkardığında, bunun firmaları müşteriler hakkında tek bir görüş içeren yegane bir platformda ele almaktan kurtarıp tüm rezervasyon süreci boyunca gerçekleşen her müşteri etkileşimini ele alabileceğini belirtmişti.

Jumia Travel, Messenger için Salesforce aracını bir müşteri hizmetleri kanalı olarak kullanacak. Kullanıcılar bu kanal aracılığıyla halihazırda bulunan rezervasyonları hakkında yardım alabileceği gibi potansiyel satın alımlar hakkında öneriler de alabilecek. Jumia Travel, Messenger üzerinden 400 civarında uzmanıyla gezginlere hizmet etmeyi planlıyor.

Afrika genel anlamda mobil kullanımı önceleyen bir pazar ve Jumia’nın Messenger ile entegrasyon oluşturması, mobil kullanımın firmanın baskın arama ve alışveriş kanalı olduğu gerçeğini yansıtıyor. Jumia Travel tarafından belirtilen verilere göre firmaya ulaşan gezginlerin %51’i mobil kullanıcılarından oluşuyor. Yapılan rezervasyonlara bakıldığında ise mobil çok daha ön planda: Masaüstünden yapılan rezervasyonlar %32 oranındayken mobil rezervasyonları %68 boyutunda.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe