Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Önde gelen seyahat uygulaması Ixigo, ilk halka arz öncesinde, Singapur devlet varlık fonu GIC liderliğindeki yatırımcılardan birincil ve ikincil hisse ihracı kombinasyonu yoluyla 53 milyon ABD doları topladı.

GIC dışında, Kurumsal İlişkiler Bakanlığı’na yapılan başvuruya göre diğer yatırımcılar arasında Infoedge Venture Funds, White Oak, Bay Capital, Orios Venture Partners, Trifecta Capital ve Malabar Investments yer alıyor.

Infoedge, mega halka arzını yeni tamamlayan ve geçen hafta yüzde 68 borç fonu kazancıyla listeye giren Zomato ve halka arza bağlı Policybazaar dahil olmak üzere özel şirketlerde en iyi yatırımcı oldu. 53 milyon ABD doları tutarındaki son yatırımın 36 milyon ABD doları ana hisselere karşıdır.

GIC, en iyi uzun vadeli kamu piyasası nitelikli yatırımcısı iken ve yatırımı, Ixigo’nun ilk halka arza (IPO) kadar uzanan konumunu güçlendirirken; Malabar, White Oak ve Bay Capital, halka arz öncesi aktif yatırımcılardır.

Çevrimiçi Seyahat Acentesi, koronavirüs pandemisini iyi bir şekilde atlattı ve çoğu seyahat şirketinin 2020 mali yıl gelirlerinin yarısından azına sahip olmasına rağmen büyümeyi başardı. 1,500- 1,800 milyar rupilik bir halka arz planlıyor. Kaynaklar, halka arz öncesinde Gurugram merkezli şirketin bir sermaye yeniden yapılandırması yaptığını ve yetkili sermayesini 30 milyar rupiden 50 milyar rupiye çıkardığını söyledi. Ixigo, Sequoia Capital India, Fosun RZ, Elevation Capital ve Micromax Informatics gibi seçim çerçevesi yatırımcıları tarafından desteklenmektedir.

2007 yılında Aloke Bajpai tarafından başlatılan Ixigo, yapay zeka, makine öğrenimi ve veri bilimi liderliğindeki yeniliklerden yararlanarak gezginleri seyahatlerini planlama, rezervasyon yapma ve yönetme konusunda güçlendirmeye odaklanmıştır. 2007 yılında kurulan ve merkezi Gurugram’da bulunan şirket, 250 milyonun üzerinde kullanıcı kitlesine sahiptir.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz