İstanbul’un En İyi Şarap Evleri

Bir degüstatör (Şarap Tadımcısı ve Şarap Gurmesi) değiliz ama güzel mekanlardan anlarız ve onları severiz, sevilmelerini isteriz…

10 – İncirli Şaraphane

acilis11

Kuruçeşme’nin eşsiz manzarası eşliğinde Türk şarapçılığı hakkında bilgi almak, üzümleri tanımak, şarap-yemek eşleşmeleri konusunda kendiniz geliştirmek ya da sadece Boğaz’ı izleyerek kadehinizi yudumlamak için İncirli Meyhane bir numaralı tercihiniz olacak.

9 – Pano Şarap Evi

pano-saraphane

Pano Şaraphanesi, 1898’de Panayot Papadapulos tarafından kuruldu. Yenilenerek 1997’de yeniden açılan Pano, eski şaraphanenin binasında bulunuyor.

8 – Hazzo Pulo Şarap Evi

Hazzo Pulo

İstanbul’un tarih kokan semti Beyoğlu’nda yer alır tramvay sesini duyabileceğiniz ve kendinizi bir masalın içinde hissedeceğiniz Hazzo Pulo Restaurant & Şarap Evi. Özgün tatları, zengin şarap çeşitleri ile 150 yıllık bir tarihin içinde hizmet verir bu ince ruhlu mekan.

7- Kav Butik

kav-sarap-butik-peynir

Dostlarınızla ya da sevgilinizle hem şarap içip hem de şıkır şıkır bir yere gitmek isterseniz Atiye Sokak’taki Kav Butik’ten şaşmayın

6- Misket Şarap Evi

misket-sarap-evi-besiktas-bar-mekan2-679x350

Toprak kaplarda ev şarabı servisi yapılan Misket, gerçekten de özel bir yer. Beşiktaş’ın asiliği üzerinden akıyor.

5- Corvus Bite & Wine

Corvus

Akaretler’de bulunan Corvus hem şık, hem rahat. Şarabın yanında meze yiyin, bol bol atıştırın

4- Viktor Levi Şarap Evi

Viktor Levi
Görsel: @Hemen Masa

Viktor Levi, İstanbul’un en eski şarap evlerinden. Dostlarla gidilesi, ev şarapları denenesi!

3- The Agency

agency-wine-bar-sarap-evi-levent-istanbul-restoran-gece-yemek-budaviva-2

Burada menü şaraba eşlik etsin diye oluşturulmuş. Beyaz yakalı çalışanlar için öğle yemeği, ya da iş çıkışı happy hour saatleri çok keyifli oluyor

2- Solera Wine Bar

Görsel: @Zomato
Görsel: @Zomato

Beyoğlu’nun yan sokaklarına süper yerli ve Fransız şarap seçenekleri olan, küçücük ama çok keyifli bir şarap evi. Servis harika, soğuk başlangıçları mutlaka deneyin!

1- Sensus Şarap ve Peynir Butiği

sensus-şarap-evi

“İyi şarap pahalı şarap demek değildir,” sözünün canlı örneği, envai çeşit yerli şarabı ve özel peyniri son derece uygun fiyatlarla deneyimleyebileceğiniz bir butik-restaurant. Şimdiden afiyet olsun!

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2 Comments

  • Corvus akaretler kapandı. Fyi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!