Dünyada Yemek Yenilecek En Tuhaf 14 Yer

Dans eden robotlardan ormanın ortasında bir akşam yemeğine kadar dünya’da yemek yenilecek 14 tuhaf yer.

Karşınıza tuhaf birşey çıktığı zaman onun çılgınca mı yoksa zekice mi olduğunu merak edersiniz. Her şekilde bu özgün yaratıcılığı ve çılgın fikirleri sergileme cesaretini takdir etmelisiniz. Ve bazen yiyecek endüstrisinde sınırlarınızı aşarak ortaya birşeyler çıkarmanız gerekir.

İşte bu çılgın girişimcilerin cesaretlerini göz önüne alarak size yeryüzü üzerinde yemek yenilecek en tuhaf 14 yeri listeledik.

Bu listedeki bazı yerleri anlatmak için kelimeler yetersiz kalabilir, bu yüzden kararı size bırakıyoruz.

1. Hajime Robot Restaurant – Bangkok

Yapay zeka artık sadece geleceğe yönelik birşey değildir. Yavaşça ama emin adımlarla bu teknoloji artık günlük hayatımızda boy gösterir oldu ve eğer isterseniz yemeğiniz direk olarak size gayet gerçek ve verimli otomatik servis eden bir kişi tarafından getirilir. Aslında teknik olarak robot birisi tarafından.

Hajime için hemen bir rezervasyon yapın Bangkok’da ve sanki bir bilim kurgu romanındaymış gibi hissedeceksiniz, mükemmel samuray kıyafetlerinin güzelliği yetmezmiş gibi bir de robotlar sizin için dans ederler!

2. The Corner Perk Café – Güney Carolina

Hiç ‘Pay it Forward’ filmini izlediniz mi? Tabi ki şans iyi birşeydir. Bu küçük şirin kafeBluffton’da bulunur, Güney Carolina ,insanlarının cömertliği ile ünlüdür. Bu, bir müşterinin 100 dolar bahşiş bırakıp başkalarının siparişleri için kullanılmasını istediği zaman başladı.

Bu cömert kişi o zamandan beri aynı şeye devam etmektedir ve hatta başka merhametli kişiler de bu harekete katılmaya başladılar, bir seferde küçük bir tebessüm.

3. Sherlock Cafe – Şangay

Sherlock cafe’de bir dizi pipo.

İster Team Cumberbatch’de olun isterseniz Downey Jr.’da , eğer Sir Arthur Conan Doyle’un hikayeleri size yetmiyorsa bu Sherlock temalı, 221B Baker Sokak ismiyle, Holmes’e dair hatırlatıcı şeylerle dolu olan Şangay kafe o ünlü şapkayı takıp son kalan çöreği kimin yediğini bulmak için müthiş bir yerdir.

4. Disaster Café – Lloret del Mar

Her ne kadar içgüdüsel olarak çığlık atsanızda herhangi bir deprem durumunda kımıldamayın ve korunacak bir yer bulun, ve İspanya’nın kuzeydoğu kıyısında bulunan bu farklı restorana gelince sadece yemeğinize devam edin ya da deneyin işte.

Lloret del Mar, Disaster Café size 7.8 büyüklüğündeki bir sallantıda çok nadir ve farklı bir akşam yemeği tecrübesi sunar. Bir ipucu: sakın en iyi tişörtünüzü giymeyin çünkü birşeyler çıkarmak bu doğal olmayan felaketin genel özelliğidir.

5. Nutella Bar – Chicago – New York

Bir sıra Nutella.

Eğer Nutella’ya çok düşkünseniz, muhtemelen rüyanız fıstıklı Nutella nehrinde yüzerek Charlie Çikolata fabrikasına gitmektir… belki de değildir.

Her şekildeChicago Eataly’e barı Nutella severlerin çikolata aşklarına adadıkları için teşekkür edin ve dahası kısa süre önce ikinci Nutella cennetini New York’da açtılar!

Ve şimdi tüm bir öğle sonrasını bu İtalyan lezzeti kavanozlarla dolmuş yerde harcayabilirsiniz, hem de hemen önünüzde yapılan, üstüne Nutella sürülmüş sıcak krepler ve kekler sizi beklerken.

6. Kinderkookkafe – Amsterdam

2 genç aşçı Kinderkookkafe’de eğlenirken.

İsimden anlaşıldığı üzere,Amsterdam’ın güneşli Vondelpark’ının bu renkli köşesi tamamen çocuklara yönelik. 3’ü 1 arada aile dostu bir restoran, aşçılık okulu ve çocuk bakıcılığı ile Kinderkookkafe hem çocukları hem de yorulmuş ailelerini işi çocukların yapmasının eğlecesiyle hafif eğlendirir. Ve çocuklar yemek yapmaktan, masaları toplamaya ve hatta yıkama işinden hesabı getirmeye kadar bir çok işi yaparlar.

Kabul edin hiç birşey bu kadar tatlı olamaz.

7. Barbie Cafe – Taipei

Barbie Cafe’nin pembe dekoru.

Pembe,pembe ve daha fazla pembe! Birçok parlak mücevharatla ve dünyanın en ünlü bebeğinin binlerce fotoğrafıyla,Taipei Barbie cafe bir çok küçük kız için prens masallarının gerçekleştiği yerdir.

Evet, bu kafe herkesin takılabileceği bir yer değil ama Madonna’nın Material Girl, Gwen Stefani’nin Rich Girl ve tabi ki Aqua’nın efsanevi Barbie Girl şarkısının bulunduğu müzik listesi gayet akıllıcadır.

8. Le Café des Chats – Paris

Meraklı bir kedi kamera lensine bakıyor.

Her ne kadar kediler kendilerini sadece istedikleri zaman sevdirseler de, Antik Mısır’dan beri şirin kedicikler hiçbir zaman bu kadar popüler olmamıştı! Dünya’nın birçok yerinde ünlenen kedi kafeler vardır, ve Paris’de kendi şık Le Café des Chats bu modaya katılmaya karar vermiştir.

12 tane kurtarılmış, mutlu kediciğin eşliği ile çayınızı içebilir, yiyeceklerinizin keyfini çıkartabilirsiniz. Bu müthiş yerde bir kaç saat zaman geçirmek müthiş hissetmenize neden olacaktır!

9. Hello Kitty Cafe – Seul

Hello Kitty Cafe’de zaman geçiren müşteriler.

Kedi delisi olmaya gelince…Hello Kitty Cafe Güney Kore ‘de kedi severler için açılmış bir başka yerdir.
– kedilerin kraliçesi – Hello Kitty!

Her bir içecek,kek ve şekerlemeler hepimizin sevdiği o tatlı küçük kedi yüzü ile süslenmektedir. Ve eğer Japonlarla olan bu sevgi dolu deneyim size yetmiyorsa, anı olarak satın alabileceğiniz bir çok hediyelik eşya bulunmaktadır!

10. Heart Attack Grill – Las Vegas

Heart Attack Grill’in girişi.

Burası alelade bir yer değil, burası herşeyin çılgınca yaşandığı bir yer! Kişi başına 8.000 kalorilik, yağlı canavar burgerleri, vejeteryan sigaraları ve servis yapan seksi garsonlarıyla Heart Attack Grill çok konuşulacak bir yer.İnternet adreslerinde gözünüze ilk çarpacak şikayet maili göndermenin anlatımı!

Bu Las Vegas mekanı, sağlıksız yemekte simge olmuş bir yerdir. Aklınızda bulunsun 159 kg üzerindeki müşteriler ücretsiz yemek yiyebilirler.

11. Magic Restroom – Los Angeles

Magic Restroom’da lazımlıkta servis edilen dondurma .

Ve tabi ki en güzelini sona sakladık. Bu, listemizdeki en farklı konsept ve ne kadar popüler olduğunu duyunca çok şaşıracaksınız. Tuvalet temalı restoranlar. Evet, doğru okudunuz. Asya’yı rüzgardaki bir ateş gibi saran bu konsept hiç hız kaybetmeden California’ya gelmiştir. Dışkı için klozetler ve sanatsal birşekilde yapmış çikolatalı kremalar küçük lazımlıklarda servis edilir, Magic Restroom’da “yediğin yere yapma” deyimi bambaşka bir anlam kazanır.

12. Rainforest Cafe – Londra

Rainforest Cafe’nin tabelası.

Rainforest Cafe’de akşam yemeği tam da böyle isimde bir restonrandan beklenen şeydir: bir orman deneyimi! BuLondra restoranında herşey tropikaldir, yemyeşil sebzelerden egzotik balıklara ve ardarda şelalelere, tamamen orman ve vahşi hayvan sesleri eşliğinde bir deneyim yaşarsınız!

Özellikle çocuklar için, siz aileler çocuklarınızın oturup birşeyler yemesinde zorlanacaksınız!

13. Maximus Minimus Food Truck – Seattle

The Maximus Minimus yemek aracı.

Bugünlerde aç müşteriler için etrafta turlayan bir çok gayet farklı ve ilgili çekici yemek araçları vardır…ama bu devasametal domuz Seattle ‘daki en hayret verici ve uygun fiyatlı olanıdır.

Yeterince kısık ateşte pişirilmiş domuz eti menünün parlayan yıldızıdır ve unutmayın bu yumuşacık domuz etini arka bahçenizdeki parti için sipariş edebilirsiniz.

14. Moomin Cafe – Tokyo

Moomin Cafe peceresinde pofuduk oyuncaklar.

Eğer zaten bu tatlı Fin karikatürlerini biliyorsanız, daha fazla açıklamaya gerek yok demektir. Ama bir dakika, basit bir Moomin-mania durumundansa, bu yerde çok daha fazla şey var. Siz de dışarı çıkarken yalnızlar kulübünden olduğunuz anlaşılır diye tek çıkmaktan korkuyor musunuz? Ya da sadece boş bir sandalye ile karşışıklı oturmak istemiyorsunuzdur, olamaz mı?

Bu insana neşe katan Tokyo kafesi problemi çözmüşe benziyor. Gerçek boyutlardaki pofuduk Moomin’ler siz içeceğinizi yudumlarken size eşlik ederler ve tek başınıza dışarı çıkmak sizin için artık dert olmaz.

Bonus – Masoch Cafe – Lviv

mazochcafe

Yalnızca Lviv’in değil, bütün Ukrayna’nın hatta dünyanın en ilginç mekânlarından biriyle karşı karşıyayız… Kimse buraya karın doyurmak ya da bir şeyler içmek için gittiğini söylemesin. Buraya giden herkesin ne amaçla gittiğini biliyoruz…

Bu restoranda bir yandan yemeğinizi yiyip bir yandan da garson kızların kırbaçlarını yiyorsunuz. Ve bu işkence için onlarca insan sıraya giriyor. Bunların hemen hemen hepsi erkek tabiki. Ve işin ilginç bir diğer tarafı da hesabınız iç çamaşırının ya da topuklu ayakkabının içinde geliyor sizlere.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!