Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İç turizm ve kiralık mülklerin otellerden daha güvenli olduğu algısı nedeniyle, İspanya’da Ağustos ayı kiralık mülk rezervasyonları Covid-19 pandemisi öncesine göre daha yoğun. Bu, İspanya’nın önde gelen tatil rezervasyon sitesi Rentalia tarafından açıklandı.

Rentalia, yaz aylarında turistlere kiralanan daire ve evlerin doluluk oranının önümüzdeki ay %89,2’ye, bir önceki yıla göre 12 puan üzerinde ve 2019’da kaydedilen %88,5’in biraz üzerine çıkacağını söyledi. %94’ün üzerindeki en yüksek oranların Balear Adaları Minorka ve Mayorka’da ve anakara tatil beldesi Alicante’de olması bekleniyor.

Rentalia direktörü Almudena Ucha, birçok ülkede devam eden seyahat kısıtlamalarının yanı sıra kiralık bir mülkün bir otele göre daha güvenli bir ortam sağladığı hissinin İspanya’da kalan yerli turistlerin talebi artırdığını söyledi.

Kendisi; “Ayrıca, bazı bölgelerdeki boş zaman etkinliklerine yönelik kısıtlamalar göz önüne alındığında, birçok aile veya grup, sınırlamalardan etkilenmeyen parti yapabilecekleri bir konaklama yeri arıyor” dedi.

İspanya turizm endüstrisi, pandemiyi engellemek için geçen yıl uygulanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle harap oldu.

Salgın öncesi 80 milyondan fazla turist ağırlayan İspanya’ya 2020’de sadece 19 milyon yabancı turist geldi. Yetkililer bu yaz yurtdışından pandemi öncesine göre sadece yarısı kadar turist bekliyor olsa da, kısıtlamaların düzensiz gevşetilmesi bazı turistleri geri getirdi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz