Intrepid Travel, “Great Walks Of Europe” Seyahat Serisini Başlattı

Yürüyüş turlarına olan talebin artmasıyla birlikte, dünyanın önde gelen sürdürülebilir tur operatörü Intrepid Travel, Avrupa’da en çok rağbet gören rotalardan bazılarına odaklanan yeni bir yürüyüş turları yelpazesi yarattı.

Yeni “Great Walks of Europe” koleksiyonu, her biri yüksek nitelikli ve aşılı yerel liderler tarafından yönetilen, sürdürülebilir ve erişilebilir bir şekilde sunulan altı ikonik yürüyüş güzergâhı içeriyor.

Geçen bir buçuk yıl boyunca Intrepid, aktif seyahat portföyünü artırdı ve bunların en düşük karbon salınımlı seyahat tarzlarından bazıları olduğunu kabul görürken, aynı zamanda aylarca süren kapanmaların ardından açık hava maceraları arayan gezginler tarafından da yüksek talep görüyor.

Yalnızca Mayıs-Temmuz 2021 arasında, Intrepid’in yürüyüş ve trekking açılış sayfasına yapılan ziyaretler iki katına çıkarken, şirketin Kuzey Amerikalı gezginlerin yaptığı yürüyüş turları için yapılan rezervasyonlarına bakıldığında, bu yaz için yapılan rezervasyonlar yılın başlarına göre %43 artmış görünüyor.

Great Walks of Europe koleksiyonu, birçok sağlık seviyesine uygun maceralar sunuyor. Bu seri, bir gezginin isterlerse bazı yürüyüşleri atlamasını sağlayan merkez tabanlı güzergahlar ve katılımcıların bir sonraki varış noktasına ulaşmak için belirli rotaları tamamlamasını gerektiren bir noktadan diğerine yürüyüşlerin bir karışımını içeriyor.

Çevresel ve sosyal açıdan bilinçli gezginlere hitap eden her gezi, küçük, aile tarafından işletilen otellerde ve minimum ulaşım kullanılan otantik tarzda konaklama birimlerinde konaklamaları içerir ve bu da onları pandemiden etkilenen yerel toplulukları desteklerken daha sürdürülebilir bir seçenek haline getirir.

Nisan 2022’den itibaren güzergahlar şunları içerir:

Camino de Santiago’da (İspanya) yürüyün – 7 gün

Bu, kültürel bir macera, fiziksel bir meydan okuma, dini bir hac ya da ilginç seyahat arkadaşlarıyla tanışmak isteyen gezginler için mükemmel bir yürüyüştür. Katılımcılar, Melide’de geleneksel polbo a feira ahtapot gibi benzersiz Galiçya spesiyalitelerini beslerken ve geleneksel kırsal, şirin mezralar, Roma harabeleri ve daha fazlasını yürüyerek İspanya’nın Camino de Santiago’sunun son 100 km’si boyunca bir yolculuğa çıkacaklar ve geleneksel ahtapotun ve efsanevi Queimada içeceği.nasıl yapıldığını öğrenecekler.

Rota Vicentina’da yürüyüş yapın (Portekiz) – 8 gün

Balıkçı Yolu olarak da bilinen Portekiz’in Rota Vicentina’sı, güneşli Alentejo ve Algarve bölgelerinden geçen bu antik sahil yolunun en doğal bölümlerinden biridir. Gezginler, Zambujeira do Mar köyünde yerel balık pazarından alınan malzemelerle taze deniz ürünleri ile hazırlanan öğle yemeğinin tadını çıkaracak, sörf ve ayakta kürek sörfü için bir mekân olan Aljezur’da istedikleri şekilde bir gün geçirecek ve anakara Avrupa’nın. en güneybatı noktası Cabo de Sao Vicente’e yürüyüş yapacaklar.

Dolomitler’de yürüyüş (İtalya) – 8 gün

Bu gezide gezginler, İtalya’nın Dobbiaco kasabasında yaşıyor ve her gün Dolomite’nin ikonik yükselen kayalıklarını, yemyeşil otlaklarını ve zümrüt yeşili göllerini keşfederek geçiriyor. Katılımcılar, Dolomitler’deki en doğal yürüyüş olarak kabul edilen tam günlük bir yürüyüş olan Lavaredo’nun Üç Tepesi döngüsünde yürüyüş yapacak, Avrupa’nın en uzun ve en mükemmel şekilli toprak piramitleri olan doğal olarak oluşturulmuş toprak kuleleri olan Platten Dünya Piramitlerini görecekler ve muhteşem manzaralı bir göl olan Toblacher See’nin kenarında bölgenin ünlü ürünlerinden bazılarını içeren bir gurme piknik öğle yemeğinin tadını çıkaracaklar.

Likya Yolu Yürüyüşü (Türkiye) – 8 gün

Türkiye’nin ünlü Turkuaz Sahili boyunca ve antik Yunan ve Roma döneminde kullanılan Likya Yolu’nun kayalık patikalarında yürüyüş yapın. Sıcakkanlı yerlileri karşılamanın tadını çıkarın, Fethiye’deki antik Likya mezarlarını keşfedin, Ölüdeniz’in Mavi Lagünü’nün masmavi sularına hayran kalın, Türkiye’nin en uzun kumlu plajı olan Patara’da tembellik edin, şnorkelle yüzerek Simena’dan Kekova’ya bir tekne yolculuğunun keyfini çıkarın ve mükemmel bir sahil kasabası olan Kaş’ta gezinizi bir fotoğrafta bitirin.

Mont Blanc’ın Öne Çıkanları (Fransa) – 8 gün

Alpler’deki bu yürüyüş macerasında, Chamonix’teki üssünüze dönmeden önce her gün rehberlik eden Uluslararası Dağ Liderleri ile ilham verici sahnelerde yürüyün. Gezginler, bir dizi teleferik yolculuğu sırasında rakipsiz manzaraların tadını çıkarırken yorucu tırmanışlar olmadan bölgenin en iyi manzaralarında yürüyebilirler.

Tour du Mont Blanc’da yürüyüş yapın (Fransa, İtalya, İsviçre) – 8 gün

Tour du Mont Blanc, şüphesiz Avrupa’nın en ikonik ve güzel uzun mesafe yürüyüşleri yapılabilecek yerlerinden biridir. Gezginler, Fransa’daki Chamonix’ten İsviçre ve İtalya’dan geçen bir devre rotasını takip ederken, karla kaplı tepeler, göller, buzullar ve dağ otlaklarının fonunda bir haftalık yürüyüşün tadını çıkaracaklar. Katılımcılar, yol boyunca yamaçlarda çeşitli yürüyüşler ve teleferik gezintilerinin tadını çıkaracaklar.

Eylül 2021’den itibaren, Intrepid Travel’ı kullanacak olan tüm gezginler ve tur liderleri aşılanmalıdır ve her Intrepid seyahati, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi tarafından geliştirilen ve onaylanan Güvenli Seyahat protokolleri kapsamında yürütülür. Gezginler ayrıca Intrepid’in Esnek rezervasyon politikasıyla güvenle rezervasyon yapabilir.

Kuzey Amerika Genel Müdürü Matt Berna; “Temiz hava, ikonik rotalar, uzak yerler ve aşılı seyahat liderleri ve yol arkadaşları garantisi, bu yeni yürüyüş turlarını Avrupa’yı keşfetmek isteyen Kuzey Amerikalı gezginler için güvenli ve arzu edilen bir seçenek haline getiriyor” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!