Iberia Havayolları’ndan İki Yeni Afrika Destinasyonu

İspanya ulusal havayolu şirketi, uçuş destinasyonlarına iki yeni nokta daha ekliyor. Afrika kıtasında stratejik öneme sahip Ghana ve Mauritiana’nın başkentlerine Temmuz itibarıyla seferler düzenlenecek.Iberia Uçak Bileti alın, karlı çıkın…

iberia airlines

Ghana’nın başkenti Accra ve Mauritiana’nın başkenti Nouackchott seferleri aşağıdaki gibidir:

Accra – Madrid uçuşları, 18 Temmuzdan itibaren Çarşamba ve Cumartesi yapılacaktır. IB3731 sefer sayılı Iberia Uçağı, 07:35′te Accra’dan kalkacak, 14:55′te Madrid’e inecek. Madrid – Accra uçuşları ise, 12 Temmuzdan itibaren Salı ve Cuma günleri gerçekleşecektir. IB3730 sefer sayılı uçak, Madrid’den 15:35′te hareket edecek ve Accra’ya 18:55′te varacaktır.

Madrid – Nouackchott seferleri Kanarya Adaları’ndaki Gran Canaria aktarmalı olarak Perşembe ve Cuma günleri gerçekleşecektir. IB6972 sefer sayılı uçak 20:35′te Madrid’den kalkacak, Gran Canaria’ya uğradıktan sonra ertesi gün saat 00:10′da Nouackchott’a varacaktır. IB6973 sefer sayılı uçak Pazartesi ve Cuma günleri saat 02:15′te Nouackchott’tan hareket edecek Gran Canaria’ya uğradıktan sonra saat 10:35′te Madrid’e inecektir.

GHANA

Batı Afrika’da bulunan Ghana, Atlantik Okyanusuna kıyısı da olan bir orta kuşak Afrika ülkesidir. 15. yüzyılda Portekiz kolonisi olan ülke, sonradan İngiliz kolonisi halini almış; ancak 1957 yılında bağımsızlığını kazanarak İngiltere’den bağımsızlığını kazanan ilk Afrika kolonisi olmuştur. Günümüzde Ghana, dünyanın en büyük kakao üreticisi ve Afrika Barış Bölgesi’nin bir parçası. Ayrıca dünyaca ünlü, dünyanın en büyük yapay gölü Volta Gölü’de Ghana’dadır.

Ghana, renkli kültürü, Atlantik kıyısındaki lüks otel ve resortları, festivalleri ve koloni döneminden kalma tarihi eserleri ile görülmeye değer bir ülke.

MAURITANIA 

Mauritania İslam Cumhuriyeti, Batı Afrika’da Atlantik kıyısında yer alan bir Mağrip ülkesi olarak biliniyor. Tarihinde insan hakları açısından sorunlar yaşamış olan Mauritania, günümüzde stabil bir duruma sahiptir ve ekonomik anlamda giderek büyümektedir. Konumu itibarıyla hem orta kuşak Afrika ülkelerinin özelliklerini taşır; hem de Mağrip bölgesinden izlere sahiptir. Bu yüzden de özellikli bir ülkedir.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!