Moskova’da Uçak Biletlerine Zam Geliyor 0

Moskova’da devletin havaalanlarında uçak pisti kiralarında ciddi zamma gitmesiyle hava yolu biletlerinin de pahalanması bekleniyor. Önümüzdeki sonbaharda bilet ücretlerine yüzde 8-10 zam gelebileceği belirtiliyor.

Moskova’daki havaalanlarının mülkiyetini elinde bulunduran devlet, havaalanı işletmelerinden uçak pisti kirası alıyor.

Vedomosti Gazetesi’nin haberine göre, devlet varlıklarının yönetiminden sorumlu Rusya Mülkiyet Dairesi (Rosimuşestvo), Moskova havaalanlarında uçak pisti kiralarını ciddi oranda artırmaya hazırlanıyor. Bugün yıllık kira ücreti Şeremetyevo Havaalanı’nda 200 milyon, Domodedovo’da 90 milyon, Vnukova’da 70 milyon ruble seviyesinde.

Habere göre 2011 yılında Domodedovo 35,7 milyar ruble, Şeremetyevo 2,3 milyar ruble kar ederken, Vnukova ise 637,8 milyon ruble net zarar açıkladı.

Örneğin Şeremetyevo Havaalanı için uçak pisti kiralarının yıllık 500 milyon rubleye çıkarılmasının planlandığı, bunun da havaalanının yıllık karının beşte birine eşit olduğu belirtiliyor.

Zamların ardından havaalanı işletmelerinin hava yolu şirketlerinin tarifelerini artıracağı, şirketlerin de bunu bilet ücretlerine zam olarak yansıtacağı ve böylece bilet fiyatlarının ortalama yüzde 8-10 oranında artacağı öngörülüyor.

 

turizmguncel.com

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe