Hostelworld 6 Aylık Rakamları ve Travelport AI Girişimi 0

Şirketten yapılan açıklamaya göre, altı ay içinde grup rezervasyonlarında % 2 artışla 30 Haziran’da dört milyona ulaşıldı.

Ancak, grup net geliri % 9 azalarak 42,6 milyon Euro’ya gerilerken, vergi sonrası düzeltilmiş kar 10.3 milyon Euro’dan 7,6 milyon Euro’ya geriledi.

Ortalama rezervasyon değeri, bir önceki yılın aynı dönemine göre 12,2 Euro iken, sabit fiyat bazında% 5 arttı ve “fiyatlandırma girişimlerinin etkisini yansıtıyordu”.

Mobil cihazlardan gelen rezervasyonların oranı, bir önceki yılın aynı dönemine göre % 50’den% 57’ye yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde ortalama komisyon oranı % 14,2’den% 15,3’e yükseldi.

Şirket, Temmuz ayında artan dönüş, daha uzun tedarik süreleri ve daha yüksek rezervasyon değerleri sağlayan ücretsiz bir rezervasyon iptali seçeneği sunmuştur.

CEO Gary Morrison; “Genel olarak, ilk yarı yıl sonuçları beklentilerimizle uyumluydu. Daha önce bildirildiği gibi, özellikle Avrupa’daki pazar giderek daha rekabetçi hale geliyor. Ayrıca, Dünya Kupası ve Avrupa’daki alışılmadık sıcak hava, Temmuz ve Ağustos aylarının en yoğun olduğu yaz aylarında da rezervasyonlarda gevşemeye neden oldu. Bu eğilimler benzer şekilde devam ederse, destekleyici markalarımızda beklenen düşüşler göz önüne alındığında, grup rezervasyonlarındaki büyümenin tüm yıl boyunca aynı düzlemde olması muhtemeldir. Bu koşullara yanıt olarak, titiz maliyet kontrolü programımızı sürdürüyoruz ve ABV, Şubat ayında uygulanan baz oran komisyonundaki artıştan faydalanmaya devam ediyor. Daha zayıf talep de değişken pazarlama harcamalarında doğal bir azalmaya yol açıyor. Birleştirildiğinde, bu eylemler, FAVÖK seviyesinde rezervasyonlardaki gevşemenin bir kısmını hafifletecektir. Güçlü temel nakit dönüşümü görmeye devam ediyoruz” dedi

Kendisi; “Bu yıl Temmuz ayında Hostelworld markasındaki ücretsiz iptal rezervasyon seçeneğimizin küresel kullanıma sunulması, rekabet gücümüzü daha da artıracaktır.

“Teknolojimizi daha da geliştirmek ve rakiplerimizden farklılaşmak için teknoloji yatırımımızı artırıyoruz. Hostelworld, tecrübeli / sırt çantalı gezginler için tercih edilen Çevrimiçi Seyahat Acentesi olmaya devam etme kabiliyetine sahip ve bu yılın ilerleyen dönemlerinde iş geliştirme planlarımız hakkında daha detaylı bilgi vereceğim” diyerek ekledi.

Şirket aynı zamanda, 21 Kasım’dan itibaren TJ Kelly’nin finans müdürü olarak atanmış olduğunu da duyurdu. Kendisi, 2012’den beri benzer bir rol üstlendiği beslenme grubu Glanbia’da çalışıyordu.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.