Hızlı Tren Şirketi Thalys, Brüksellileri Anıta Çeviriyor. 0

Hızlı tren şirketi Thalys, 2016 ve 2017 yılındaki terör saldırıları nedeniyle Brüksel’in Paris, Amsterdam ve Londra gibi şehirlerdeki kadar tanınmış anıtlara veya müzelere sahip bir şehir olmadığı için şehre olan ilgiyi artırmak için şehir sakinlerini hologram teknolojisi ile insan anıtlara dönüştürdü.

Thalys, bu eğlenceli reklamda Brüksel’in simgesel yapılarını vurgulamak yerine, halka odaklanmaya karar verdi. Holografik teknolojiyle, Belçikalıların silüetlerini bir kaide üzerine yansıttılar.

Reklam ajansı Rosapark tarafından hazırlanan “Human Monuments” isimli kampanya; hologram teknolojisini kullanarak Brüksel’in insanlarını anıtlara çeviriyor. Bunun için de şehrin merkezindeki Mont des Arts bölgesine bir “Holobooth” yerleştiriliyor ve insanlar içeri davet ediliyor. Holobooth, içerisindeki insanı 360 dereceden tarayarak 2 dakika içerisinde bir hologamını yaratıyor. Bu hologramlar daha sonra kaideler üzerine yansıtılarak, 5 metrelik silüetler olarak görüntüleniyor. Kaideler üzerindeki mesaj ise Brüksel’in gerçek anıtlarının insanları olduğunu söylüyor.

Holobooth ile yaratılan 500 hologram 3000 ziyaretçi tarafından görülmüş ve binlerce kişi tarafından paylaşılarak milyonlarca görüntüleme almış.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.