Kayak, Artık Yolcuların Gecikmeli Uçuşlar için Tazminat Almasına Yardımcı Oluyor

Hizmet, uçuşların ertelendiği veya iptal edildiği durumlarda yolcuların havayolu şirketleri ile ilgili taleplerinin karşılandığı bir başlangıç hizmeti.

Bu entegrasyon sayesinde hizmet, şimdi, 2011’de başlatılan kolaylaştırılmış rezervasyon yöntemi üzerinde rezerve edilen uçuşları otomatik olarak izleyecek.

Kayak, bu hizmete kaç havayolunun dahil olduğunu doğrulamazken şirketin Kuzey Amerika Ticari Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Susan Lee; “birçok tedarikçimiz için bu hizmet verilecek yeni ortaklarla birlikte çalışmaya da devam ediyoruz” dedi.

Kolaylaştırılmış rezervasyonlarda 90 dakikadan fazla geçime yaşandığında, Hizmet, yolculara mesaj yollamak için Kayak’a başvuruyor ve tazminat ödenmesini tavsiye ediyor. Hizmet, yalnızca anonim uçuş bilgilerine erişebiliyor – yolcular hakkında kişisel bilgiler paylaşılmayacak.

Yolcunun bir hak talebinde bulunması ve bir ödeme alması halinde, bilet ücretin% 30’u ya da bir yıllık üyelik için 49 $’lık sabit bir oran Hizmet’e ödenecek.

Lee; “Hizmet gibi bir ortakla çalışmanın amacı, seyahat deneyimini mümkün olduğunca kesintisiz ve basit hale getirmektir; böylece seyahat kararlarınızda kendinize güvenebilirsiniz.

“Kullanıcılarımıza, uygun uçuşları kolayca tespit etme ve uçuş kesintileri için potansiyel tazminat alma fırsatı sunmak büyük bir avantaj” dedi.

2015 yılında kurulan Hizmet’in , ortalama tüketicinin yılda 300 dolardan fazla tasarruf etmesini sağladığı söyleniyor. Şirket son zamanlarda, fiyat düşerse otomatik olarak yeniden rezervasyon yapacak bir otel fiyat oranı izleme hizmeti de ekledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!