Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kantar Media tarafından yeni bir araştırma Google üzerinden tık başına ödemede (pay per click – PPC) online seyahat acentaları raporları açıklandı ve TripAdvisor organik arama için zirvede yer alırken, en büyük reklam veren firma Booking.com olarak açıklandı.

Kantar Media tarafından yayımlanan bir araştırmaya göre 2018 yılının ilk çeyreğinde küresel online devi Booking.com ilk çeyrekte 20 milyon sterlinlik bir sıçrama yaparak 474 milyon gösterim karşılığında 97 milyon sterlinlik bir PPC değerine ulaştı.

Organik Aramalar Tripadvisor Önde

Booking.com büyük sıçrama yapsa da, liderlik hala TripAdvisor’da. TripAdvisor, 1 milyar 353 milyon gösterim karşılığında 121 milyon sterlinlik PPC değerine ulaştı. TripAdvisor en yakın rakibi lastminute.com’dan neredeyse 2 kat daha fazla gösterim ve 2 kat daha fazla tıklama aldı.

Google üzerinden yapılan organik aramalar göz önüne alındığında, önde gelen 10 OTA şirketinin 4.8 milyar sayfa gösterimine ulaştığı görülüyor. 3 ayda 410 milyon tıklama alan bu şirketler için tahmin edilen PPC değerinin toplamı ise 662 milyon sterlini buluyor.

Önde gelen 10 OTA şirketinin ilk 3 ayda Google’a ödediği PPC tutarı ise 65 milyon pound civarında.

Anahtar Kelime “Ucuz”

En ucuz tatiller‘, ‘ucuz tatiller‘ ve ‘en ucuz uçuşlar‘, seyahat ile ilgili en çok aranan 20 anahtar kelime arasında yer almış ve bu yılın Ocak ve Mart ayları arasında yalnızca İngiltere’de yaklaşık 2 milyon sterlin fazla bir bütçe harcanmıştır.

Ocak – Mart Dönemi Organik Arama

Ocak – Mart Dönemi Ücretli Arama

Ocak – Mart Dönemi En Çok Aranan Anahtar Kelimeler

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz