Hipster Gibi Gezmek için Öneriler !

Kendinizi yeni bir şehirde bulmak canlandırıcı bir tecrübe. Gittiğiniz yerde yapılacak, görülecek pek çok yer var!

Nerede olursanız olun, seyahatin zorluklarını da tecrübe ediyor olacaksınız ve üstüne bir de hipster olarak modern ve süper havalı halinizden vazgeçmeyeceksiniz. Bu durumda hipster gibi etkileyici bir seyahat için bu 10 püf noktasını aklınzda bulundurmanızda fayda var.

Brunch yapın !

Geç kalkmak üç öğünlük geleneksel yemeklerden mahrum kalmak demektir. Bu durumda iki öğünü uzun bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz. Bu durumda erken vakitte içmek bile sorun olmayacaktır. Araştırmanızı önceden yaparak gideceğiniz geç vakitli kahvaltı ve öğle yemeği  beraber mekanda  keyifle vakit geçirebilirsiniz. Yelp yardımıyla rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Bir hipster olarak beklerken bağımsız ve düşünceli halinizi koruyun.

Gizli barları keşfedin !

4997066911_535d2b5cde_z

Gizlice içki servis edilen ve kokteyl salonlarından daha hipster bir şey düşünülemez. 1920 yıllarının içki yasağı kalkmış olabilir ama bu tarz yerler giderek çoğalmakta! Yeraltı havasında mekanlarda özel olarak tasarlanmış kokteylleri yudumlayabilirsiniz.Bu yerlerin girişleri gizli bir ödemeli telefon kulübesinden doğru numarayı tuşlayarak (yoksa giremezsiniz), bir otel mutfağından geçerek ulaşacağın gizli bir geçitten veya bir pizzacının tuvaletinden olabilir.

Müziğinizden ayrılmayın !

Plaklarınızdan ayrılmış olmanız bir yana tamamen müziğinizden ayrılmış olmanız tam bir işkence. Bunun için nereye giderseniz gidin, Spotify veya başka bir şekilde telefonunuza indirdiğiniz müziklerinizi internet olmadan da nerede olursanız olun, büyük kulaklıklarınızı çıkarıp dinleyebilirsiniz. Böylelikle etrafınızda ki bebek ağlamalarından ve konuşmalardan ayrışmış olursunuz.

Bisiklet sürün !

Tek vitesli bisikletinizi çokça para ödeyip yanınıza alamıyorsanız korkmayın! Çoğu büyük şehirde kiosklar ile bisiklet paylaşım olanakları var. Bu olmazsa bisiklet kiralama imkanları var, bu şekilde şehirde özgürce dolaşabilirsiniz.

Garip yerlerde konaklayın !

bed-bedroom

Oteller tek tip, steril ve soğuk hissettirebilir. Geceyi geçirmek için yerliler ile karıştırılabileceğiniz bir yer seçmeniz iyi olacaktır. Airbnb sizin için görev başında, evlerin arasında küçük yerlerde konaklamak veya tavuk kümeslerine komşu olmak sizin seçiminizde.  Instagrama koymalık pek çok orijinal manzaraya da denk gelebilirsiniz.

Instagram’ınız hazır olsun !

Yaptıklarınız ancak ve ancak aşağı doğru sürükleyebildiğiniz küçük resimler halinde genişçe belgelediğinizde gerçek olur. Zanaatkar elinden çıkmış tostunuzu, kültürel sunumlu çayınızın fotoğrafını çekerken telefonunuzun kapanmasını istemezsiniz! Bu yüzden geziye başlamadan ek depolama alanı ve taşınabilir şarj almanızda fayda var. Tostunuz Mayfair filtre ile harika görünecektir.

Uber kullanın !

Şehirde bisikletinizle gezebilmek için yol belirlemeniz gerek, toplu taşıma da güzel bir seçenek olabilir ama bunlar ancak vaktiniz bolsa güzel olur. Instagramı bi süreliğine terk edip en yakın Uber şoförünün size ulaşması için konum bilginizi bırakırsanız ve Spotify hesabınızı kullanmak için vaktinizi ayırırsanız, arabaya biner binmez müziğinize ara vermeden yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Yerel restoranları bulun !

16083088995_b39d0fa3fc_z
Görsel: @Dirty Frank’s Hot Dog Palace, Columbus

Bu tarz yerler iyi bilinen ama sıradan görünen,  genelde mahalle aralarında yerel halkın toplandığı yerlerdir. Bar ve restoran olarak karşınıza çıkabilirler ve her şehrin mutlaka bir tane vardır. Fıstık yeyip yerlere attığınız ve küçücük tuvaletleri olan türden.

Bavulunuz ve giyiminiz tarzınızı yansıtsın !

Seyahate çıkmadan önce üzerinizdekilerin ve bavulunuzdakilerin hipster halinizi ifade ettiğinden emin olun. En büyük boy gözlüklerinizi, pantolon askılarınızı, V yaka tişörtlerinizi, kot ceketlerinizi , dar pantolonlarınızı ve tabi ki fularınızı almayı unutmayın. Bundan sonra yola çıkmaya hazır sayılırsınız.

Özgün olmakta ciddi olun !

6943685443_98a7a378f0_z

Etnik yemekler hakkında herkesten önce sizin bilginiz vardı şüphesiz! Gittiğiniz yerin mutfağına sadık kalmak hem özgün hemde size göre bir olay olur. Meksika yemekleri harika ama ancak Chipas insanlarının elinden çıkmış bir Pux-Xaxe yediğinizde tam anlamıyla bunu gerçekleştirmiş olursunuz. Gezeceğiniz şehri iyice araştırın!

Kapak Görseli: travelsofadam

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!