Havayolları için 3 Önemli Öngörü 0

Sojern, geçtiğimiz günlerde havayolu sektörü hakkında benzersiz öngörüler içeren Havayolu Raporu’nu yayınladı. Sojern’in son raporundan kaçırılmaması gereken üç önemli noktayı sizin için derledik.

1- Uçuş Sektöründe Talebin Arttığı ve Azaldığı Bölgeler

2017’de 29.8 milyar dolar dolar kar sağlaması beklenen küresel havacılık sektöründe şirketinizin başarı sağlaması için talebin arttığı ve azaldığı bölgeleri bilmek kritik öneme sahip.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki ABD ve Kanada için Mısır en çok ziyaret edilen bölge. Kuzey Amerika’da turizm gelirleri 2017’nin ilk 7 ayında %170 artış gösterirken Mısır’ı ziyaret eden yolcu sayısında yüksek artış yaşandı. Kuzey Amerika’da talebin arttığı bölgelerden biri de Yunanistan oldu. Ekonomik problemlere rağmen 2017’de iyimser turizm rakamlarına ulaşan Yunanistan için en önemli etkenin Atina’ya yönelik yeni uçuşlar olduğu düşünülüyor.

Seyahat sektöründe art arda geçen iki senenin birbirinin aynısı olmadığını hatırlamak gerek. Geçen sene yüksek oranda ziyaret edilen bölgelerde yükseliş devam edebilirken hızlı bir düşüş de yaşanabilir. Değişen gezgin taleplerini anlayıp buna göre hareket eden havayolu şirketleri sektördeki yarışta her zaman önde olup başarıyı yakalayacaklardır.

2- Gezginleri Ne Zaman Hedeflemelisiniz

Gezginlerin, seyahatlerini planlarken farklı internet siteleri ve uygulamalar arasında gezindiğini biliyoruz. Peki oldukça rekabetçi seyahat sektöründe gezginlerin diğer markaları değil sizi tercih etmesini nasıl sağlarsınız? Her gezgin farklı bir birey olduğu için tercih ve motivasyonlarını anlayıp onlara ulaşabilmek adına en uygun zaman ve en iyi platformu oluşturmalısınız.

Örneğin dört kişilik ailesi için bir lunapark gezisi planlayan Eric adında bir baba düşünelim. Eric oldukça bilinçli bir mobil kullanıcısı ve ailesiyle Ekim ayında yapacakları eğlence parkı gezisi için aylar öncesinden planlama yapıyor.

Eric gibi gezginler için havayolunuzun yapması gereken, videolar ile marka farkındalığını artırmak, özelliikle de araştırmanın başında. Video görüntülemelerin yarıdan fazlası mobilde gerçekleştiği düşünüldüğünde, Eric gibi gezginleri çekmek ve etkilemek için şirketinizin hizmet ve rotalarıyla alakalı etkileyici bir video işe yarayacaktır. Böyle bir gezgini seyahat araştırmasının en başında hedeflediğinizde onun aklında bulunacak ve rezervasyon ihtimalini artırmış olacaksınız.

3- Sojern Havayolu Şirketlerine Pazarlama Hedeflerinde Nasıl Yardım Ediyor

Sojern, ideal kitleyi hedeflemenin ve pazarlama hedeflerine ulaşmanın her zaman için bir zorluk olduğunu düşünüyor. Sojern havayolu şirketlerine gezginler hakkında sağladığı verilerle yardımcı olabiliyor. Örneğin, gezginlerin online davranışları üzerine eşsiz görüşü sayesinde, kullanıcıların internet araştırmalarında onlara şirketiniz hakkında kişiselleştirilmiş bir reklam sunuyor. Sojern, gezginleri hedeflemekte yardımcı olmak için Katar Havayolları’yla Dynamic Creatives aracıyla ortaklık kurmuştu.

Zengin medya ve reklam formatı Dynamic Creatives ile Sojern, gezginleri aramadan rezervasyon aşamasına kadar getiriyor. Katar Havayolları ile olan ortaklık sonucu, Sojern kambiyo oranlarını da artırabiliyor.

Kaynak: Sojern

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.