Busbud, 11 Milyon Dolar Yatırım ile Şehirlerarası Otobüs Taşımacılığı Alanında Genişliyor 0

Biletall.com’un hem uluslararası rakibi hem de Türkiye tarafında iş ortağı olan şehirlerarası otobüs biletleme firması Busbud, 11 milyon dolarlık yatırım aldı. iNovia Capital, Teralys, Claridge, Plaza Ventures gibi yeni yatırımcılar gibi Real Ventures gibi eski yatırımcılar da bu hamlede yer aldı.

Yapılan açıklamaya göre yatırımın büyük bir kısmı Kanada merkezli şirketin teknoloji departmanına aktarılırken, hizmet ağını genişletmek ve işe alım gibi alanlarda da kullanılacak.

Açıklamada Claridge, iNovia ve Teralys’in Airbnb tarafından geçtiğimiz sene satın alınan Luxury Retreats firmasına da yatırım yapmış olduğ belirtildi.

INovia kurucu ve yönetici ortağı Chris Arsenault şu şekilde konuştu: “İşini tutkuyla yapan kurucular, gerçek hayatın bir sorunu olan seyahat problemine benzersiz bir çözüm, uluslararası ölçek, sektörde kıskanılacak bir pozisyon ve hızlı büyüme; bunlar tüm girişim ve özel sermaye şirketlerinin aradığı şeyler. İşte bu yüzden Busbud’ı desteklemeyi tercih ettik.”

Yatırımda adı geçenler arasında eski Expedia CEO’su Erik Blachford ve eDreams Odiego eski Teknolojiden Sorumlu Başkanı ve Operasyon Direktörü Philippe Vimard da vardı. Blachford şöyle konuştu:

“Havayollarından daha çok yolcu taşıdığı düşünüldüğünde küresel çapta şehirlerarası otobüs taşımacılığı pazarı oldukça büyük ve buna rağmen gözden kaçırılmış bir alan. Dünya genelinde 1300’den fazla ortağıyla Busbud halihazırda en büyük otobüs biletleme firmalarından bir tanesi. Son yatırımın ardından ise otobüs işletmecileri için en önemli biletleme ortağı ve akılcı karar veren gezginler için favori rezervasyon seçeneği olacak.”

Blachford, Vimard ve Magaly Charbonneau ile birlikte Busbud’ın yönetim kuruluna katılacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.