Avrupa Rüyası Nedir? Otobüsle Avrupa Turu ile 18 Ülke Gezmek 0

Avrupa kıtasını tek seferde gezmeyi düşünenler için önerimiz Avrupa Rüyası. 5 yıldır Avrupa turunu otobüsle genç, dinamik, eğlenmeyi seven bir kitle ve profesyonel rehberler ile yürütmekteler.

Otobüsle Avrupa turunu Adriyatik Denizi’nde gemi yolculuğu ile taçlandırarak hem gemi hem de otobüs ile gerçekleştiriyorlar. Yurtdışı turu düşünenlerin en çok sorun ettiği hususlardan olan ekstra turlar meselesini “tüm ekstra turlar dahil ve 1 Euro ekstra ödemeden turun keyfini sürmek” anlayışıyla çözmüşler.

Çok gezmeyi seviyorsanız, tatil için fazla zaman yaratamıyor ve tek seferde olabildiğince yer göreyim diyenler için Avrupa Rüyası, EKO ve PLUS adında iki farklı otobüsle Avrupa turu seçeneği sunuyor.

Katılımcılarına 20 günde 18 ülke ve 28 şehri gezme imkanı sunan Avrupa Rüyası hangi ülke ve şehirlere gidiyor?

Otobüsle yolculuk dendiğinde insanların aklına gelen en önemli soru 18 ülke ve 28 şehri nasıl gezeceğizoluyor. Şehirlere girip hemen çıkılmıyor, tabi ki yol ve şehirde geçirilecek zaman planlaması yapılıyor. Misal olarak Pisa şehrinde büyüklüğü ve görülecek yerlerin azlığı sebebiyle 2-3 saat kalırken Paris’te 40 saat gezebiliyorsunuz. Ve ayrıca Paris’te konaklıyor ve gece arkadaşlarınızla kendinizi sokağa atabiliyorsunuz.

Otobüsle bir gün yol bir gün konaklama şeklinde olan EKO ve bir gün yol iki gün otel şeklinde olan PLUS turları bulunuyor. Bu turlardan PLUS, sınır kapılarını görmeden Avrupa’da yol aldığı için daha konforlu. EKO ise genç hissedenlerin tercihi. Bu iki tur arasındaki önemli fark ise PLUS’ta iki gemi yolculuğu, Hollanda’da, Yunanistan’da ve Polonya’da gezilen birkaç farklı şehir. Bu sebeple daha ayrıntılı bir tur.

Otobüsle Avrupa’nın altını üstüne getirirken gidilen 18 ülkeye bakacak olursanız: Yunanistan, İtalya, Vatikan, Fransa, Monako, İspanya, Andorra, Belçika, Hollanda, Almanya, Avusturya, Çekya, Slovenya, Macaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Makedonya, Bulgaristan.

Bu kadar ülkeyi gezerken sadece ülkelere ayak basıp çıkacak mıyız? diyeceksiniz. Tabi ki de hayır, otobüs yolculukları gece olacağı için gündüz şehirlerde önce profesyonel rehber eşliğinde önemli yerleri gezecek ardından serbest zamanda şehrin dilediğiniz noktalarını keşfe çıkabileceksiniz. Avrupa turuna dahil olan şehirleri merak ediyorsanız işte listesi;

Roma, Floransa, Venedik, Bari, Pisa, Paris, Cannes, Nice, Antibes, Toulouse, Selanik, İgoumenitsa, Berlin, Dresden, Amsterdam, Vatikan, Monte Carlo, Andorra la Vella, Sofya, Barselona, Prag, Budapeşte, Viyana, Brüksel, Belgrad, Üsküp, Ohrid, Zagreb, Lübyana, Bled Gölü.

Avrupa Rüyasına Kimler Katılabilir? Tek Katılabilir miyim?

Şüphesiz birçoğumuzun aklındaki sorulardan biridir: “Tura tek başıma mı katılsam arkadaşlarımla mı?” Avrupa Rüyası turlarına tek veya arkadaşlarınızla katılabilirsiniz. Sebebini soracak olursanız, single farkı ödemiyorsunuz, Avrupa turuna katılmak için İngilizce bilmeniz de gerekmiyor.

Tek katılmaya karar verdiniz ama aklınızda “otobüsle Avrupa turuna katılacağım ama sıkılır mıyım” sorusu gelebilir. Otobüsün içi öyle İstanbul – Muş seferi gibi olmuyor, genç ve memur insanlar olduğu için eğlenceli otobüs içi sohbetlere zaman zaman şarkılar, danslar eşlik edebiliyor. Sıkılmaktan bir yana tanımadığınız insanlar ile kısa süre içinde arkadaşlık kurup iki gün sonra her yere birlikte gidiyor ve onlarla fotoğraf çekilmeye başlayabiliyorsunuz.

Üstelik tura yalnızca tek katılan siz değilsiniz. Avrupa turlarına katılanların yaklaşık %60’ını tek başına katılanlar oluşturuyor. O yüzden Avrupa Rüyası’nın tüm turlarına tek başınıza katılabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinmek için hazır olun!

Tek katıldığınızda da sizin profilinize uygun kişilerle eşleştiriliyorsunuz. Misal, sigara içmiyorsanız, sigara içmeyen birisiyle, öğrenci iseniz akademisyen, öğrenci, öğretmen gibi kişilerle eşleştiriyoruz. Otobüste ve otel konaklamasında eşleştiğiniz kişiyle seyahatinizi sürdürüyorsunuz.

Peki, Avrupa Rüyası’na tek katılırsam single farkı öder miyim?diyeceksiniz. Tüm tur ücretleri içine dahil bir konsept olduğu için 1 Euro dahi ekstra ödemeyeceğiniz Avrupa Rüyası turunda yeni edindiğiniz arkadaşlarınızla birlikte Avrupa şehirlerini keşfetmeye hazır olun!

Avrupa Rüyası Nerelerde Konaklıyor?

Avrupa turuna çıktığınızda aklınızda takılan bir başka konu “nerede kalacağım?” sorusu oluyor haliyle. Avrupa turuna katıldığınız andan itibaren geziyor, birbirinden güzel şehirler, tarihi yerler, keşfedilmeyi bekleyen lezzetler vs. görüyorsunuz ve sonunda da dinlemeyi hak ediyorsunuz. Üzerinizdeki tatlı yorgunluğu atmak için otelleriniz sizin en büyük arkadaşlarınız olacak. Bu yüzden konforlu olmaları da çok önemli.

Avrupa’nın Roma, Antibes, Barselona, Paris, Amsterdam, Prag, Budapeşte, Venedik, Ohrid gibi şehirlerinde konaklayan Avrupa Rüyası turlarında 4 yıldızlı otellerde, 2 kişilik odalarda konaklıyorsunuz.

Bir gün otobüste bir gün konaklama şeklinde yol alan 10 gün konaklamalı otobüsle EKO turunun diğer alternatifi de bir gün yol iki gün konaklama şeklinde olan 13 gün konaklamalı PLUS turu.

Şehir merkezlerinde konaklamanın faydalarını öğrenmeye de hazır olun. Akşam arkadaşlarınızla gezdikten sonra geç saatte dahi olsa rahatça dönebileceğiniz uzaklıkta bir otelde kalmak çok önemli. Avrupa turlarında ucuza kaçmak adına şehir dışında kalmayı tercih eden firmaların aksine Avrupa Rüyası ile şehir merkezlerinde kalmak güzel bir ayrıcalık olarak karşınıza çıkıyor. Hayallerinde olduğu kadar gerçeğinde de Paris olması çok önemli!

Avrupa Rüyası’na Ödediğim Ücretin İçine Neler Dahil?

Avrupa turu planları yapanlar için rotayı, turu seçmekle her şey bitmiyor. En önemli husus “acaba tur ücreti dışında ücret öder miyim?” oluyor. Tur ücretini ödeyerek çıktığınız yolculuklarda canınızı en çok sıkan konu “şuraya gideceğiz ekstra ücret vermeniz gerekiyor” oluyor.

Otobüsle Avrupa turuna çıktığınız için bazı şehirlere gidiyorsunuz ama önemli turistik noktaları bir çok tur firmasının programında bulunmuyor veya ekstra tur olarak sunuluyor. Misal olarak Lubyana’ya gittiniz ama Bled Gölü’ne gitmek için sizden ekstra ücret isteyebiliyorlar. Paris’e gittiğinizde sizi Ressamlar Tepesi’ne getirmek için ek ücret isteyebiliyorlar. Avrupa Rüyası’nın mottolarından biri olan tur ücretine her şeyin dahil olması ve 1 Euro dahi ekstra ödememeniz yola çıkanların aklındaki soruları ve şüpheleri öldürmesi bakımından çok önemli. Rahatlıkla şehirleri gezerken ekstra olarak görünen Bled Gölü, Ohrid Gölü gibi yerlere ücret ödemeden gidebiliyorsunuz.

Katılacağınız Avrupa turunun ücretine neler dahil diye soracak olursanız: Adriyatik’te gemi yolculuğu, Venedik – Vaperetto gidiş dönüş biletleri, 13 gece konaklama, konaklama kahvaltıları, otobüs içi ikramlar, mesleki sorumluluk sigortası, profesyonel rehber hizmeti, şehir vergileri, yurtdışı çıkış harcı ve bagaj hakkı.

Peki, neler dahil değil diye soracak olursanız: müzelere giriş ücretleriniz, şehirlerdeki bireysel harcamalarınız ve vize ücretiniz size ait oluyor. Bunlar da kişisel harcamalar olduğu için yurtdışına çıkacakların fazla belini bükmeyecek cinsten.

Tüm her şeyi hazırladınız, valiziniz hazır, aklınızda rotanız da hazır ise geriye kalan tek şey Avrupa şehirlerinin tadını çıkarıp keyfini sürmek!

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.