Facebook İşletmenize Daha Fazla Rezervasyon Çekmenizi Sağlayabilir 0

Hepimiz biliyoruz ki Facebook’un ulaşım ağı, alışılmışın dışında bir genişliğe sahip. Facebook’un aylık 2.07 milyar kullanıcısı ve Instagram’ın 800 milyona ulaşan aktif kullanıcı sayısı düşünüldüğünde oteller bu sosyal medya devinin ulaştığı kişilerden kuşkusuz yarar sağlayabilir.

Ancak sağlanacak yarar yalnızca platformdaki kullanıcı sayısıyla ilgili kalmıyor. Daha ziyade, dev sosyal medya platformu gezginlerin rezervasyon ve satın almaya giden yolunu etkiliyor.

Peki Facebook size tam olarak nasıl daha fazla rezervasyon getirecek?

-Gezginlerin çoğu zaten Facebook kullanıyor.

Gezginler Facebook’u oldukça sık kullanıyor. Hatta Facebook’ta seyahat uygulamaları ve sitelerinde harcadıkları zamanın yaklaşık beş katını harcıyorlar. Bu yüzden, işletmenizin Facebook’ta bulunması müşterileriniz için daha kusursuz bir deneyim sağlayacaktır. Hayal kurmadan planlamaya kadar rezervasyona giden tüm süreçte, zamanlarının çoğunu harcadıkları yerde bulunup potansiyel müşterilerinize ulaşarak sektördeki diğer markalardan ayrışabilirsiniz.

Facebook bağlantılı reklamlarla gezginleri sitenize çekebilirsiniz.

Facebook bağlantılı reklamlar, gezginleri doğrudan internet sitenize yönlendiriyor. Açıkça tasarlanmış yönlendirici butonlarıyla Facebook, misafirlerinizi kolaylıkla rezervasyon sürecine aktarıyor. Örneğin ‘Rezervasyon Yap’ butonuyla gezginler doğrudan internet sitesine yönlendirilip rezervasyonu tamamlayabiliyor.

-Başka hiçbir yerde olmayan formatıyla diğerlerinden ayrışıyor.

Bağımsız bir platform olduğu için Facebook, diğer sosyal medya sitelerinde olmayan formatları tasarlayıp üretebiliyor. Örneğin Carousel reklam formatı birden çok görsel ile hikayenizi anlatmanızı sağladığı gibi, daha yüksek tıklanma oranlarına da sahip bulunuyor.

Kaynak: Sojern

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.