Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Birleşik Krallık Bölgesel Turizm Girişimi Great West Way, hükümetin kırsal kalkınma LEADER projesinden sağlanan fon sayesinde yeni çevrimiçi rehberler oluşturdu.

Rehberler kırsal Wiltshire’a odaklanır ve ziyaretçileri ve bölgedeki harcamaları artırmak için tasarlanmış 11 ticaret ve 15 tüketici rehberi içerir.

Wiltshire, İngiltere’nin Londra ve Bristol arasındaki çok modelli gezi rotası olan Great West Way’in en kırsal alanı olduğu için projenin odak noktasıdır.

Projenin ilk aşamasında, Great West Way tüketicilere yönelik üç çevrimiçi rehber başlattı.

Bunlar arasında Avon’dan Bradford’a Bisiklet Molaları Rehberi, Kuzey Wessex Downs’ta Yürüyüş ve Kennet ve Avon Kanalı boyunca Kanal Tekne Turu Rehberi bulunmaktadır.

Great West Way, güzergahların lansmanı için Kennet ve Avon Canal Trust’ın Başkanı Robert Dean ile kanal yolu ve Great West Way’deki yeri hakkında bir vox pop yayınladı.

Bu, Great West Way’in yeni 26 seyahat rehberinin yanı sıra piyasaya süreceği birçok vox pop’un ilki.

Great West Way Pazarlama Müdürü Fiona Errington; “Wiltshire, Great West Way’in % 25’ini oluşturuyor ve çoğunlukla kırsal kesimden oluşuyor.

“LEADER projesi aracılığıyla fon almaya seçildiğimiz için çok heyecanlandık ve sonuçtan çok memnunuz.

“Sürdürülebilir seyahat konusunda uzmanlaşmış ve güzergahlar ile çevrimiçi içeriği bir araya getirmemize yardımcı olan medya ajansı Green Traveller ile çalıştık.

“Kırsal bölgelere yapılan gezilere her zaman ilgi olmuştur ama hiçbir zaman şu anda sunulandan daha fazla ilgi yoktur.
“Başlattığımız çevrimiçi seyahat planları, yoğun bir şekilde işaretlenmemiş alanlarda takip edilmesi kolay bir rota sağlayarak insanlara alışılmışın dışında seyahat etme konusunda güven veriyor” dedi.

138 milyon sterlinlik LEADER projesinin bir parçası olarak, istihdam yaratmak ve işlerin büyümesine yardımcı olmak için İngiltere’de 2015 ve 2020 yılları arasında yerel işletmelere, topluluklara, çiftçilere, ormancılara ve arazi yöneticilerine sağlandı.

Her proje, finansmanı da dağıtan Yerel Eylem Grupları (YEG’ler) tarafından seçildi. Great West Way, Plain Action / Vale Action Group’tan fon aldı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz