Google Assistant’ı Kullanarak Otel Odası Rezervasyonu Yapmak 0

Mirai’den Pablo Delgado’nun yazısı:

Geçenlerde, akıllı telefon ve diğer cihaz liderliğindeki teknolojden sonra sırada neyin olduğunu öğrenmek için büyüklerin ve iyilerin yıllık toplantısı olan Mobile World Congress’e katıldım.

Bu yüzden, şu ana kadar spekülasyondan başka bir şey olmayan bir kavram hakkında konuşmak için iyi bir zaman: sesli rezervasyon ve otelcilik sektörü için ne anlama geliyor?

Otel aramak ve otel rezervasyonu yapmak için sesli komut kullanmanın otelcilik sektöründe rahatsız edici olacağı ve yakında oyunun kurallarını değiştireceği daha açık bir şekilde ortaya çıkıyor. Bazı çalışmalar, sesin iki yıldan daha az bir sürede tüm aramaların% 50’sini karşılayacağını öngörmüştür. Kuşkusuz görünen şey, kullanıcıların ağı çok geçmeden çok farklı şekilde arayacak olmasıdır.

Doğrudan rezervasyonları savunmak ve arttırmak için otellerin “uyum sağlamaya veya ölmeye” zorlandığı başka bir dönüm noktasına geldik. Sesli arama, geride kalanlar için yeni bir tehdit oluşturuyor, ancak aynı zamanda hızlı hareket etmeye hazır olan daha aktif işletmeler için bir fırsat sunuyor.

Şimdi yeni öncelik, doğrudan kanalınızı son kullanıcıya doğrudan internet ile ilk temas noktalarından sunmayı da içeriyor; bu, telefonlarda (Google Assistant veya Siri gibi) kullanılabilir ses asistanları ve Google Home veya Amazon’un Alexa gibi ev cihazları anlamına geliyor.

Çevrimiçi seyahat acenteleriyle (OTA’lar) başlayan kullanıcı davranışındaki bu durdurulamaz kayma, geleneksel çevrimiçi dağıtım modelini sarsacak, kendilerini yeniden icat etmek zorunda kalacaklar ve aynı zamanda dünyadaki yeni yerlerini bulmak için gereken kanalları yönlendirecekler.

İyi haber: Artık doğrudan kanalınızı Google Assistant’a bağlayabilirsiniz.

2020’ye kadar fiyatlarınızı gerçek zamanlı olarak anında sunmaktan ve kullanıcıların, asistan pazar payının neredeyse% 50’sini talep ettiği tahmin edilen ve iOS ve Android’de çalışan Google’ın yüce ses teknolojisi uygulaması Asistan’ı kullanarak sunmaktan ve otelinize rezervasyon yapılmasından daha iyi ne olabilir?

Google, insanların artık otel odalarını Android veya iOS akıllı telefonlarındaki Assistant aracılığıyla rezerve edebileceğini duyurdu.

Google’da rezervasyon – Her şeyi mümkün kılan teknoloji

Google’da Rezervasyon (BoG), Google’ın uçuşları ve otelleri ararken ve rezervasyon yaparken kullanıcı deneyimini geliştirmek için elinden geleni yapmaktadır.

ABD’de 2015’in sonlarında, 2016’da İngiltere’de ve 2018’den bu yana çoğu Avrupa ülkesinde kullanıma sunulan Google’da rezervasyon kullanımı, daha sorunsuz bir rezervasyon süreci ile kullanıcıların Google tarafından barındırılan bir site aracılığıyla çevrimiçi olarak uyuşmazlık ve sorun olmadan daha kolay bir rezervasyon işlemi yapmalarını sağlıyor.

Bu, potansiyel uyuşmazlıktan kaçınma, web sitesi rezervasyonlar tamamlanmak üzere değiştirildiğinde (özellikle mobil cihazlarda) müşteriyi kaybetme riskini önler. Meta arama motoru sektöründe, bu kavram Kolaylaştırılmış Rezervasyon olarak bilinir.

Doğrudan kanalınızı Google Assistant’a bağlamak, Google’da rezervasyon işlevi sayesinde, bunun gelecek için ne kadar stratejik bir araç olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Google Assistant aracılığıyla otel rezervasyonu nasıl yapılır?

Asistanınızla konuşarak rezervasyon yapmak basittir.

Tarihleri göz önünde bulundurarak belirli bir otel arıyorsanız, “Hey Google, 1 Kasım’da bir gece için Madrid’de Only You Boutique otel rezervasyonu yapmak istiyorum” diyebilirsiniz.

Buradan, kredi kartı bilgilerine giren çevrimiçi bir rezervasyonun (özellikle mobil cihazlarda) en yüksek uyuşmazlık adımını çözen Google Pay (G-ödeme) kimlik bilgilerinizi kullanarak bir odayı kolayca rezerve edebilir, fiyatlandırabilir ve kolayca rezerve edebilirsiniz.

Rezervasyon tamamlandığında, Google Assistant ayrıntılara genel bir bakış sunar ve kullanıcının tüm rezervasyonu görmesine izin verir.

Google’da rezervasyon aracılığıyla yapılan diğer tüm rezervasyonlar gibi kullanıcılar da otelden onay ve Google’dan rezervasyonu hakkında bilgilendiren kısa bir e-posta alır.

Bir şeyi anlamak için ekran resimlerine bakmaktan ziyade izlemek daha kolay, bu yüzden sizin için bir video hazırladık.

Video, bir kullanıcıyı arayan ve Barselona’da Hotel Alma’yı seçen ve yalnızca sesli komutları kullanarak tüm rezervasyon işlemini tamamlayan bir kullanıcıyı gösteriyor.

Bu konuda en iyi şey, otel, çoğu otel için olduğu gibi, bir OTA üzerinden yapılan yerine, “doğrudan” bir rezervasyon olacak.

Google Asistan ile otel rezervasyonu nasıl yapılır?

Dikkate alınması gereken diğer faktörler:

Otel odalarını rezerve etmek için Assistant’ı kimler kullanabilir?

Şu anda, ABD’de İngilizce olarak bir oda ayırtmak için Asistant kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Google’ın bu özelliği nasıl genişlettiğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Doğrudan satışlarımı Google Assistant’a nasıl bağlayabilirim?

Yalnızca, Google’da rezervasyon ile çalışan ve Assistant rezervasyon sistemini etkinleştiren bir teknoloji sağlayıcısına ihtiyacınız var. Geçerli sağlayıcınıza başvurun ve emin değilseniz bu seçeneği sorun.

Hali hazırda Hangi OTA’lar Assistant ile çalışıyor ve sesli rezervasyonu destekliyor?

Tam bir listemiz yok. Google’a göre: “Oteller, havayolları ve birçok OTA dahil olmak üzere birçok farklı ortağımızla ilişkilerimiz var.”

Testlerimiz Expedia, Orbitz ve Travelocity’in doğrudan Asistan aracılığıyla sesli rezervasyon yapmak için hazır olduğunu ve çalıştığını ortaya koymuştur.

Komik olan ise henüz görmediğimiz oyuncu Booking.com, ancak partiye katılmasının sadece zaman meselesi olacağından şüpheleniyoruz.

Teknoloji değişmeye devam edebilir, ancak stratejinizin değişmesi gerekmez

Her yıl düzinelerce teknolojik gelişmeye ayak uydurmak zor bir iş, özellikle en önemlilerinden birini seçmek zorunda kaldığınızda.

Sektörde devrim yapmayı vaat eden tüm yeni araçlar hakkında konuşmak cazip geliyor. Bizi asıl önemli olandan uzaklaştırmakla tehdit eden büyük veri, blok zinciri ve yapay zeka gibi kavramlarla bombardıman altında bırakılıyoruz.

Ancak dijital asistanlar, kullanıcı davranışlarında büyük bir değişiklik meydana getirmek zorunda, bu nedenle doğrudan kanalınızı bağlayarak bu yeni tüketici talebine en kısa sürede uyum sağlamanız önemlidir.

Bunu yaptıktan sonra, asıl önceliğinizin hala aynı olduğunu unutmayın: sağlam bir dağıtım stratejisi uygulamak.

Kısacası, teknolojik gelgit dalgasının gerçekten önemli olanı boğmadığından emin olun; buna, envanterinizi kontrol altında tutma, otelinizi fazla kanalla çalışarak fazla pazarlamama, herhangi bir OTA deliliğine tolerans göstermeme ve müşteri sadakatini artırma dahil.

Sonuç

Ses teknolojileri yıkıcı olacak – bu konuda hiç şüphe yok.

Tek sorun, değişimin 2019, 2020 veya 2021’de gerçekleşip gerçekleşmeyeceği. Kendimizi en kısa zamanda akıllıca konumlandırmak ve bir yandan diğer otellerle ve otelimizi diğerlerine satan OTA’lar ile rekabetin arkasına düşmekten kaçınmak bize kalmış.

Daha fazla tüketici, işleri yapmak için dijital asistanları kullanmanın kolaylığını ve yardımını anladıkça, rezervasyon sayısının artmasını bekleyebiliriz.

Yani, şu anda sorular: Hazır mısınız? Yoksa arkanıza yaslanıp OTA’ların rezervasyonlarınızı hiçbir şey yapmadan almalarına izin mi vereceksiniz?

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.