Gezginler İçin Unutulmaz Yolculuklar 0

Bazıları yola çıkmayı sever.Bazıları da yola çıkanların yazılarına, fotograflarına tutunup, onunla gezinmeyi tercih ederler. Kimileri haritada ki küçük noktalara takılıp uzun uzun yolculuk hayali kurarlar.Ruanda’nın derin ormanlarına, Amazonlar’a, Antarktika’nın ulaşılmaz noktalarına hep haritalar aracılığı ile ulaşırlar. İşte bu hayali geniş yolculuklar, bilinmedik  çoğrafyalar da gezdirecek beş yeni kitap yayınlandı.Günümüzün en saygın ve en güvenilir yayın kuruluşlarından biri olan BBC’nin hazırladığı bu dizi, Boyut yayın grubu tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Dünyanın farklı coğrafyalarından birbirinden keyifli seçenekleri aktaran kitap dizininde, okuyucularını şaşırtıcı ve olağanüstü yolculuklara davet ediyor. Uluslararası gezi yazarı ve fotoğrafçı Steve Watkins ve Clare Jones tarafından hazırlanan müthiş manzaraların görselleriyle dolu bu kitap dizininde, gerçek bir yolculuğa çıkmanın keyfi detayları anlatılmış.

Kısa bir geziye bile sığdırabileceğiniz masalsı etkinliklere yer verilen kitap, unutulmaz kılınmış kentleri, dağları, denizleri, ırmakları keşfetmeniz için düşünülmüş güzergahlar yer alıyor. İsveç’te köpekli kızak gezisi, Ambiya’da rafting, Moğolistan’daki savaşçıların hayatı, Nepal Himalayalar, İzlanda’nın termal kaplıcaları kitaplarda yer alan başlıklardan yalnızca birkaçı.

Watkins ve Jones’un yaptıkları yolculuklar arasında en sevdikleri otuz lokasyona yer verilen ‘Gezginler İçin Unutulmaz Yolculuklar’ hayatları boyunca unutmayacakları yolculuklar yapmak isteyenler için dopdolu bir kaynak niteliğinde. Keyifli ve coşkulu deneyimlere tanık olmak ve kendilerine yeni güzergahlar belirlemek isteyenlere duyurulur.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe