Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Finnair, uygulama programlama arayüzü sağlaması için Amadeus’u seçti. Böylelikle daha fazla mobil rezervasyon alabileceğini umuyor.

Teknoloji şirketi yazılımının özellikle mobil için seyahat rezervasyonlarını kolaylaştırdığını ve daha rahat hale getirdiğini söylüyor – ki mobil Finnair rezervasyonlarının 4’te birini oluşturuyor.

Finnair başkan yardımcısı Jaron Millner “Müşterilerimiz için alışveriş deneyimini daha sezgisel ve eğlenceli yapmak istiyoruz. Amadeus’un dijital uygulama programlama arayüzü bize aradığımız rahatlığı veriyor ve onlar için en iyi rezervasyon ve alışveriş akışını bulmamız için müşterilerimizle birlikte rezervasyon deneyimimizi geliştirmemizi sağlıyor” açıklamasında bulunuyor.

Amadeus teknolojisinin müşterilerin gereksinimlerine göre ve ortak havayolu rezervasyon dizilimine gerek duymaksızın rezervasyon deneyimi sunduğunu söylüyor.

Alışveriş kartları ve oturumlar birkaç ay boyunca açık kalacak. Yani müşteriler m.finnair.com üzerinden alışverişe başlayabilecek, ardından oturumlarını kapatabilecek ve tekrar döndüklerinde rezervasyonlarına kaldıkları yerden devam edebilecekler.

Gelecekte bu özellik Finnair müşterilerinin farklı cihazlar üzerinden alışveriş kartlarına erişimini de sağlayacak. Örneğin; bir kişi akıllı telefonundan rezervasyona başlayıp, rezervasyonunu birkaç gün ya da birkaç hafta sonra başka bir cihaz üzerinden tamamlayabilecek.

Amadeus havayollarının Kuzey ve Batı Avrupa başkanı Manuel Midon “bu uygulama programlama arayüzü, havayolu ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte tasarlandı. Bu, havayollarının günümüz yolcularının beklediği dijital mağaza deneyimine paralel olarak, havayollarına istedikleri rezervasyon akışını tasarlama ve kurma hakkı da veriyor” diye belirtiyor.

Amadeus’un dijital uygulama programlama arayüzü (the Amadeus Digital API) Finnair’in mobil sitesi m.finnair.com’un perakende deneyimini güçlendiriyor. Arayüz dünyadaki Finnair yolcularına pazar bazında aşamalı olarak sunuluyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz