Expedia, Kurumsal Seyahat Kolu Egencia’yı American Express GBT’ye Satmayı Kabul Etti

American Express Global Business Travel (GBT), Expedia Grup’un kurumsal seyahat kolu Egencia’yı satın almak için bağlayıcı bir teklifte bulundu.

İşlemin bir parçası olarak, Expedia Grup, GBT’nin hissedarı olacak ve GBT ile uzun vadeli bir stratejik ticari anlaşmaya girecek.

GBT’nin CEO’su Paul Abbott; “Stratejimiz, hizmet verdiğimiz her yönetilen seyahat segmenti için en iyi çözümlere sahip olarak müşterilere benzersiz seçenekler sunmaktır. Egencia’da, sektörün önde gelen dijital iş seyahati platformunu memnuniyetle karşılıyoruz.

“Egencia, GBT’nin tamamlayıcı teknolojisi, kurumsal yetenekleri ve son teknoloji içeriği ile güçlendirilecek.

“Bu, hem çok uluslu hem de küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) müşterileri, tedarikçileri ve her iki kuruluştaki yetenekli ekipler için yeni fırsatlar yaratacaktır” dedi.

GBT, Egencia’yı iş seyahatinde olanlar için içerik ve deneyim kaynağı olan GBT’nin Supply MarketPlace ile bir araya getirmenin müşterilere daha fazla seçenek sunacağını ve tedarikçilere iş seyahatinde olanlara daha fazla erişim sunacağını söyledi.

Egencia platformunun ve GBT’nin Neo Teknoloji Grubunun ortaklığı sayesinde genişleyen iş için daha fazla fayda sağlanacaktır.

Expedia Business Services Başkanı Ariane Gorin ise; “GBT’nin lider çözümlerinin Egencia’nın harika teknolojisi ve ekibiyle birleşimi, müşteriler ve tedarikçiler için dünyanın en iyi iş seyahati tekliflerini oluşturmaya yardımcı olacaktır.

“Aynı zamanda, Expedia Partner Solutions (EPS) ile büyük ölçüde genişletilmiş, uzun vadeli konaklama tedarik sözleşmesi, GBT’nin Tedarik Pazar Yerini geliştirecek ve Expedia Grup’un ekosistemin tamamında işletmeleri güçlendirme hedefini anlamlı bir şekilde ilerletecektir.

“Expedia Grup, kurumsal alan da dahil olmak üzere seyahatin sağlam bir şekilde geri döneceğine inanıyor. GBT’deki potansiyel sahipliğimiz ve binlerce diğer seyahat şirketi için yaptığımız gibi Egencia ve GBT’ye güç sağlamak için uzun vadeli anlaşmamızdan heyecan duyuyoruz” diyerek ekledi.

Önerilen anlaşma, Expedia Grup ve Egencia’nın ilgili çalışan temsilcileriyle görüşmesine ve ayrıca düzenleyici onaylar da dahil olmak üzere alışılmış kapanış koşullarına tabidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!