Expedia Bünyesindeki Trivago, 400$’lık Nasdaq Hisse Arzı İçin Başvuruda Bulundu 0

Expedia’nın Alman menşeli otel rezervasyon sitesi Trivago, ABD’de borsa hisse listesi için başvuruda bulundu.

Trivago, holding şirketi Travel BV üzerinden 400 milyon dolarlık bir ilk halka arz miktarı sundu. Bu miktar, vekalet eden ve değişim gösterebilecek olan bir miktar olma özelliğini taşıyor.

Şirket, Amerikan tevdi makbuzlarını, mevzuata ilişkin bir dosyalama sistemine göre Nasdaq’da TRVG sembolü altında listeleme arayışı içerisinde bulunuyor.

Trivago, arzın ardından iki sınıf hisseye sahip olacak. Şirket A Sınıfı hisseleri kamuya, başvuruya göre sunacak. Bu hisseler halihazırda Rolf Schroemgens’in, Peter Vinnemeier ve Malte Siewert’in aralarında bulunduğu Trivago yönetiminin elinde bulunuyor.

B Sınıfı hisseler, sadece Expedia tarafından elde tutulacak.

Expedia, Trivago’dan ilk hisselerini 2012 yılnda, şirketin %61.6’lık hisselerini satın almak için yaklaşık 628 milyon $ ödeme yaparak satın almıştı.

Bu satın alma girişimi, Expedia’nın Avrupa’daki nüfuzunu arttırmak için yaptığı hamlenin bir parçası olma niteliğini taşımaktaydı.

Başvuruya göre Trivago, bu yılın ilk dokuz ayında 425.6 milyon $ gelir üzerinden net 57.8 milyon $ zarar ettiğini bildirmiş bulunuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.