Expedia Bünyesindeki Markalar ‘Hotel Jumpstart’ Programını Faaliyete Geçirdi 0

Expedia bünyesindeki Hotels.com ve Expedia Affiliate Network (EAN) markaları, Avrupalı seyahat teknolojileri start-up firmalarına danışmanlık yapmak için Londra’da bir hızlandırıcı programı faaliyete geçirdi. Hotel Jumpstart ismini taşıyan program, seyahat teknolojileri alanında faaliyet gösteren start-up’ları, bu şirketlere, işletmelerini bir üst seviyeye çıkarmaları için ihtiyaç duydukları çalışma alanını, araçları ve uzman danışmanlığını sağlayarak desteklemek amacıyla tasarlandı.

Şirketin merkezi, halihazırda başka bazı seyahat teknolojileri start-up’larına ev sahipliği yapan ve Londra Belediyesi’nin resmi tanıtım ajansı olan London & Partners ve inovatif alanlarda yaratıcılığa ve girişimciliğe yön verme konusunda uzman bir şirket olan Traveltech Lab’de yer alacak.

Hotels.com ve EAN markalarının başkanı Johan Svanstrom, bu yeni programa dair açıklamalarda bulundu: “Bizler seyahat teknolojileri sektörünün ön saflarında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz ve devamlı olarak yenilikler getirmenin bir yolu olarak ‘test et ve öğren’ yaklaşımımızla gurur duyuyoruz. Bu yaklaşımı, start-up’ları güçlendirmeye aktarmak, öncü olma karakterimiz açısından merkezi bir önem taşıyor ve bizler, söz konusu bu start-up’ların yolculuklarından, en az onların bizlerden öğrendikleri kadar çok şey öğrenmeyi umuyoruz. Bu girişim, Avrupa’da yer alan ve kuruluşlarının erken veya orta aşamalarında bulunan tüm seyahat teknolojileri şirketlerine açık konumda bulunuyor.” Svanstrom ayrıca, odak noktası konaklama sektörü olmak üzere, çevrimiçi seyahat servislerine uygulanabilecek olan ve yerleşmiş şirketlere meydan okuyabilecek teknolojik konseptler üzerinde çalışan girişimcileri desteklemek istediklerini belirtti.

Bir ön seçim sürecinin ardından, umut vaat eden beş aday şirket, kendi API’leri üzerinden EAN’nin tüm araçlarına erişebilecekleri ve bu araçları kendi işletmelerine uygulayabilecekleri altı aylık bir programa dahil edilmek üzere seçilecek.

Hotels.com ve EAN’den uzmanlar, bu beş finalisti, ürün geliştirme ve machine learning (makine öğrenmesi)’den strateji, satış ve pazarlamaya, pek çok konuyu ele alan rehber niteliğindeki workshop’lar boyunca eğitecek. Finalistlere sunulacak olanaklar arasında Traveltech Lab’de program süresince kullanılabilecek paylaşımlı bir çalışma alanı, Traveltech Lab’in şirketlere özel olarak oluşturduğu işletme destek müfredatına ve sayıları 400’ü geçen üst tabaka teknoloji şirketi kurucusu ve teknoloji profesyonellerinin dahil olduğu, bağlantılar kurmaya yönelik ağ oluşturma programına erişim hakkı yer alıyor.

The Trampery’nin kurucusu ve CEO’su Charles Armstrong da Hotel Jumpstart programıyla ilgili görüşlerini paylaştı: “Hotel Jumpstart, start-up girişimcilerinin yaratıcı ruhunu ve ustalığını, dünyanın önde gelen seyahat markalarından biri olan Expedia’nın ölçeği ve uzmanlığıyla bir araya getirecek. Bu program, start-up’lar için, aynı endüstride isim yapmış olan şirketlerden doğrudan bir şeyler öğrenerek işletmelerinin büyümelerini hızlandırmaları için mükemmel bir fırsat olma özelliğini taşıyor.”

London & Partners’ın CEO’su Andrew Cooke da programa dair beklentilerinden söz etti: “Londra, Avrupa’nın en büyük teknoloji merkezi ve dünyanın en çok ziyaret edilen turist destinasyonlarından biri olma özelliğini taşıyor ve bu durum, Londra’yı seyahat teknolojileri şirketleri için önde gelen küresel merkez hâline getiriyor. Traveltech Lab’in faaliyete geçmesinden bu yana, çok sayıda şirket, işletmelerini Traveltech Lab’in, sektör liderlerinin katıldığı ağının desteği aracılığıyla önemli derecede büyüttü ve ben, start-up’larımızın ve Expedia uzmanlarının birbirlerinden nasıl bir şeyler öğrenebileceklerini ve ortaklık içerisinde yenilikler ortaya koyabileceklerini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Seçilecek olan beş finalist, programın sonunda kendi işletme modellerini, kıdemli Expedia yöneticileri ve çalışanlarının yanı sıra davetli konukların ve medya mensuplarının katılacağı bir gala seremonisinde, uzman jüri üyelerinden oluşan bir jüriye sunmaya davet edilecek. Jüri üyelerinin belirleyeceği birinci firma, Hotels.com’dan kendi iş seyahati harcamalarında kullanabilecekleri, 10,000$ değerinde hediye çekleri kazanacak.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe