Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Doğrudan rezervasyon pazarlama platformu Hotelchamp ve konaklama dağıtım uzmanı Derbysoft, otel web sitelerinin trafiklerinden elde edilen geri dönüş oranlarını arttırmak için ortaklık kurduklarını duyurdu. Her iki firmanın yetkilileri, kapsamı dahilinde birbirlerinin ürünlerini tanıtacakları bu ortaklığın, hem meta aramalardan gelen trafiğin miktarını, hem de otellerin kendi markaları için açılan web sitelerinden aldıkları geri dönüşlerin kalitesini iyileştirerek bir taşla iki kuş vurduğunu belirtti.

Derbysoft’un kurucularından biri ve aynı zamanda CEO’su olan Ted Zhang, söz konusu ortaklık anlaşmasına dair açıklamalarda bulundu: “Meta Arama Yöneticisi aracımız için Hotelchamp ile birlikte çalışıyor olmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Meta Arama Yöneticisi aracımız, otellere, teklifler sunma ve farklı meta arama kanallarındaki varlıklarını optimize etme, bu sayede son varanda kendi markalarının ismini taşıyan web sitelerine daha fazla trafik çekmeleri konularında yardımcı oluyor. Ancak yaşadığımız çıkmaz şu ki; bizler otellere, kendi web sitelerinin performansını optimize etmeleri konusunda yardımcı olamıyoruz ve otellerin markalarını taşıyan web sitelerindeki genel kullanıcı deneyimi, geri dönüş oranları üzerinde büyük bir rol oynuyor.”

“Neyseki, Hotelchamp’in sunduğu çözüm bizim açımızdan ve müşterilerimizin açısından harika. Müşterilerimize, doğrudan rezervasyonlardan daha fazla gelir elde etmeleri için yardımcı olarak hizmet vermek adına birlikte çalışacağız.”

Hotelchamp’in CEO’su Kristian Valk, Zhang’in açıklamalarına eklemelerde bulundu: “Derbysoft, 2002 yılından bu yana, konaklama sektöründeki önde gelen teknoloji sağlayıcılarından birisi oldu. Şirketin gelişmiş çözümünü tamamlıyor olmak ve ortak müşterilerimize destek sunmak için yan yana çalışmak, bizler için bir gurur kaynağı olma özelliğini taşıyor. Derbysoft’un meta arama çözümü sayesinde, otel işletmecileri için, kendi web sitelerine gelen trafik elde etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı; ki bu, doğrudan rezervasyonlara yönelik ilk önemli adım olma özelliğini taşıyor.”

Hotelchamp bu trafiğin değerini en üst düzeye çıkararak esas rezervasyonun, otelin web sitesi üzerinden gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu karşılıklı entegrasyon, tüm müşterilerimiz için bir kazan-kazan durumu olma niteliğine sahip bulunuyor.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz