Üçüncü Çeyrek Sonuçlarına Göre Expedia Doğal Felakatlere Rağmen Kâr Elde Etti

Expedia’nın üçüncü çeyrek sonuçları, yakın zamanda yaşanan doğal afetler ve Trivago’daki 8 milyon dolarlık kayıp sonucu çıkan 20 milyon dolarlık bir zarara rağmen rezervasyon, gelir ve kârda bir artış olduğunu gösteriyor.

HomeAway dahil brüt rezervasyonlar, %11 oranla yıllık 22 milyar dolarlık bir artış göstererek 22.2 milyar dolara yükseldi.

Gelirler bir önceki yılın aynı dönemine oranla % 45 artarak 3.0 milyar dolara yükseldi.

HomeAway de dahil olmak üzere gece kalınan oda sayısı, yıllık bazda % 16 yükseldi. Expedia’nın küresel büyüme markaları, Hotels.com, EAN ve Egencia, bir önceki yıla oranla % 18’lik bir artış görürken, HomeAway‘de gecelik konaklama fiyatları % 36 arttı.

Expedia, Inc’in düzeltilmiş FAVÖK’ü (faiz, vergiler, amortisman ve itfa payı öncesi kâr), otel fiyat karşılaştırma sitesi trivago’nun 8 milyon $ tutarındaki zararı ve kasırga Irma ve Maria gibi son felaketlerden 15 milyon dolar ila 20 milyon dolarlık yaklaşık % 8’lik bir düşüş ile tahmin edilen negatif etkiyi içeren üçüncü çeyrekte yıllık bazda % 6 büyüdü.

Expedia, Inc. global konaklama portföyü, üç aylık dönem sonunda 30 Eylül 2017 itibarıyla % 57 oranında bir artışla 500.000 mülkiyete yükseldi. HomeAway, sonuçlara göre, şimdi yaklaşık 1,5 milyon çevrimiçi rezervasyon listeleri sunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!