En iyi 5 Balayı Rotası

Bütün o evlilik hazırlıklarının ve hayalinizdeki düğününün ardından, mutluluğunuzu taçlandırmak için unutulmaz bir balayı yaşamayı herkes hayal eder.

Herkese ve her bütçeye uygun olan ister yurt içinde olsun, ister yurt dışında olsun birbirinden güzel balayı rotaları bulabilmek mümkün. Bizlerde Uzakrota ekibi olarak hayallerinizdeki balayının kapılarını aralayacak çok özel 5 balayı turlarını sizlere sunuyoruz.

Maldivler:

Holiday_Inn_Resort_Kandooma_Maldives

Konuyu direkt Maldivler ile girmek istemezdik ama tek bir fotoğrafıyla bile insanı büyüleyen yerlerden biri olan Maldivler tam 1200 adadan oluşan bir devlettir ve bu adaların 195’inde yerel halk yaşarken tam 86 ada ise sadece otel ada şeklinde kullanılmaktadır. Geriye kalan adalar ise doğallığını korumaktadır. Turkuaz rengi denizi ve bembeyaz kumsallarıyla, Maldivler biraz uzak olsa da unutulmaz bir balayı için listenin ilk sıralarında yer alabilir.

Kıbrıs:

Karpaz

Akdeniz’in incisi Kıbrıs’ta renkli eğlence hayatı, plajları ve balayı otelleri ile alternatif bir balayı seçeneği oluşturuyor.Türk vatandaşlarının pasaportsuz şekilde ziyaret edebildiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, balayı çiftleri için eğlenceli bir tatil rotası olabiliyor…

Antalya:

Paloma-Renaissance-Beach
Görsel: Paloma Renaissance

Her yıl yerli ve yabancı turistlerle dolan Antalya, ülkemizin turizm merkezi olması açısından her kesime ve bütçeye uygun oteller ile doludur. Antalya balayı otelleri de en çok tercih edilen balayı seçeneklerden biri olarak yurt içindeki balayı rotalarından biri olma özelliğini her yıl taşımayı başarıyor. Antalya’da Gazipaşa, Alanya, Serik, Manavgat, Kemer, Belek, Kaş, Kale ve Finike gibi turistlerle dolup taşan bölger bulunmaktadır. Portakal bahçeleri, denizi, palmiyeleri, güneşi ve Antalya otelleri ile ülkemizin en gözde turizm merkezi olarak balayı rotanız olabilir.

Venedik:

Venice

Avrupa’nın romantik şehri Venedik’te kim unutulmaz bir balayı yaşamak istemez ki? Venedik’in maskeleri, kanalları, gondolları ve romantik mimarisi ile mutluluğunuza renk katacak anılar yaşayacağınız Venedik tatili, yurtdışı balayı tatil seçenekleri arasında mutlaka listenizde bulunması gerekir. İtalya’nın en turistlik bölgelerinden biri olan Venedik’te, balayı tatiliniz boyunca Büyük Kanal’ı, San Marco Meydanı’nı, San Marco Bazilikası’nı, Rialto Köprüsü’nü, Dükler Sarayı’nı, Accademia’sı, Frari Santa Maria Gloriosa Bazilikası’nı, Ca’ d’Oro, Ca’ Rezzonico ve Aziz Mark’ın Çan Kulesi’ni gezip görebilirsiniz.

Santorini:

Santorini

Yunan adaları arasında en dikkat çekici ve merak edilen yer olan Santorini, tablo gibi görüntüsü ve huzurlu atmosferiyle balayı rotaları arasında en etkileyici yerlerden biridir. Konum olarak Türkiye’ye çok yakın olması ve adanın mimarisine uygun konaklama yerleri ile balayı planlarınızı yaparken mutlaka aklınızda bulundurmanız gereken bir ada. Harika gün batımı manzarası, tarihi eserleri, kumsalları, denizi, sokakları, bembeyaz evleri ve büyüleyici manzarasıyla Santorini, unutulmaz anılarınız arasında yer alacak.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!